RC: Smolný rok

recenze

Smolný rok (2014) / KatnissLavender
RC: Smolný rok
Vůbec jsem netušila, co mám od této knihy očekávat. Jediné, co jsem o této knize věděla byla dvě slova - rodinné prokletí. Už to mne však dokázalo zaujmout, protože já prostě miluji příběhy okořeněné čarodějnictvím, magií a podobnými věcmi.

Další z věcí které mne přiměly si tuto knihu přečíst, je naprosto dokonalá obálka. Myslím, že jsem se už někdy dříve zmiňovala o tom, že se mi líbí stromy a to hlavně na obálkách knih. Tady je ještě v kombinaci s truhlou, černou kočkou a mnou tolik oblíbenou vránou, což jako celek působí nanejvýš tajemně a člověka, jako jsem já, přímo vybízí k přečtení!

Hned po přečtení několika první stran jsem ale zjistila, že má očekávání nebudou vyslyšena a že kniha bude mít poněkud odlišný charakter. Nicméně jsem se zaujetím četla dál a pomalu zjišťovala, že se mi i přes počáteční, lehké zklamání příběh líbí.

Dějem nás provází tři generace žen, které postupně rozkrývají své životní příběhy. Velmi jsem ocenila skvělou orientaci v ději a to i v momentech, kdy nás zavedl do minulosti některé z hlavních hrdinek. U některých knih se mi stává, že se přestanu orientovat v čase a pak nechápu různé souvislosti a trvá mi celkem dlouho, než si uvědomím jak to všechno je. V této knize se vám to ale nestane.

Hlavní zápletka je lehce detektivního rázu, ale je podaná tak, že se líbí i mně, člověku, který detektivkám zatím nepřišel na chuť. Moc se mi líbí způsob a styl vyprávění příběhu i charaktery postav. Nové poznatky a informace jsou dávkovány plynule a vy tak vždy s každou přečtenou kapitolou odhalíte další a další tajemství této neobyčejné rodiny.


Celý příběh je svěží, originální ( čehož si cením ), uvěřitelný a čtivý. Jsem velmi ráda, že jsem si ho přečetla a to i přes to, nebo možná právě proto, že mi nabídl něco nečekaného a současného.Celkové hodnocení: 87%

Komentáře (0)

kniha Smolný rok recenze