RC: Kde hvězdy stále září

recenze

Kde hvězdy stále září (2014) 5 z 5 / KatnissLavender
Kde hvězdy stále září

Skvělá kniha! Vůbec jsem to nečekala. Zařadila bych ji do kategorie dívčí román, ale ne tím hanlivým způsobem, nýbrž v tom nejlepším slova smyslu. Nechybí tu drsný život, zklamání, ztráta, ale ani láska, pochopení, odpuštění a chvilky štěstí. Líbí se mi, jak je kniha psaná, to jakým směrem se vyvíjel příběh, charaktery postav, prostředí, prostě všechno.

Hlavní hrdinku Callie jsem si oblíbila prakticky okamžitě. Její životní příběh způsobí, že vám přiroste k srdci a prožíváte s ní každou radostnou i bolestnou chvilku. Líbí se mi příběhy v nichž jsou hlavní hrdinky zkoušené osudem a cestu ke štěstí si musí vydobýt sami.

Callie to opravdu v životě neměla lehké. Je to holka, která ví o čem je život a dokáže se mu postavit čelem. Musí se toho ale ještě hodně naučit. Třeba to, že láska opravdu existuje a ona může být milována a ne jen využívána.

\"Zůstal mi jen korálek s okem, který by měl chránit před vším zlem, kdyby ovšem fungoval.\"

Snad jediné o čem mohu říct, že se mi na knize moc nelíbilo, je konec. Nemám totiž ráda otevřené konce, hlavně co se vztahů týká a tady autorka jen naznačuje a příběh ukončí ve chvíli, kdy bych já brala ještě dalších padesát stran, možná i víc.

Tahle kniha se mi opravdu hodně líbila, nevím přesně čím to bylo, vím jen, že si ji každopádně musíte přečíst!

Celkové hodnocení: 95%

PS: Více recenzí najdete na mém blogu katcinabibliotheka.blogspot.cz