RC: Do poklidné modři

recenze

Do Poklidné modři (2014) / KatnissLavender
RC: Do poklidné modři
Celá série o Árii a Perrym je podle mého názoru dost povedená. Hodně mi připomíná dilogii Dech, jen s tím rozdílem, že tady netrápí lidstvo nedostatek kyslíku, nýbrž éterové bouře.

Děj je stejně jako v předešlých dílech vyprávěn jak z pohledu Árie, tak z pohledu Perryho. Nemusíte se tudíž domýšlet, co asi dělal ten či onen, když zrovna nejsou spolu, jak to občas bývá u příběhů vyprávěných jen jednou postavou, ale dozvíte se vše přímo z první ruky.

Kniha je velmi čtivá, odsýpá v příjemném tempu, nenudí a nabízí trochu ode všeho, co by jste si jen mohli přát, nebo očekávat. Jeden velký neduh kniha ale má. Neskutečné množství překlepů, chyb a vynechaných či přidaných písmen. Každý se občas splete, ale tohle už bylo opravdu moc! Ještě jsem nečetla knihu, ve které by to tolik bilo do očí!

Co mne ale zklamalo asi nejvíc, je obálka. Ti dva, co jsou na ní zachyceni nemají s Árií a Perrym absolutně nic společného, alespoň pokud se držíte autorčina popisu. Jediné, co sedí je snad jen barva jejich vlasů. To jak se tváří a hlavně to co mají na sobě se absolutně rozchází s tím, co je v knize. Já myslela, že Árie má být krásná a Perry urostlý... Tady se prostě hodně sekli. Originální obálka je podle mého názoru mnohem lepší, nevím, proč ji měnili...


Celkově se mi kniha líbila a jsem ráda, že jednotlivé díly nemají, alespoň co se děje týká, klesající tendenci. Tuto knihu doporučuji všem milovníkům distopií, obzvláště těm, které nadchla dilogie Dech, rozhodně stojí za přečtení!

Celkové hodnocení: 79%

PS: Více recenzí najdete na mém blogu katcinabibliotheka.blogspot.cz

Komentáře (0)

kniha Do Poklidné modři recenze