První stříbrná kniha snů

recenze

První stříbrná kniha snů (2014) / JiPu
První stříbrná kniha snů

Při pořizování této knihy jsem absolutně netušila, o čem by měla být. Autorka mě však svou předchozí sérií opravdu zaujala a tak jsem u této knihy neváhala a s chutí se do ní pustila.

Děj mi nepřišel ničím originální, přesto mě opravdu bavil. Šestnáctiletá Liv se se svou matkou, mladší sestrou a jejich chůvou už po několikáté stěhují, kvůli matčinu zaměstnání. Znamená to další změnu v jejich životě, nový byt, novou školu, nové přátele. Jak si s tím Liv poradí?

Nová škola je opravdu zajímavá. Liv už ze začátku poznává partu čtyř nejoblíbenějších kluků na škole a když se s ní setkají v opravdu podivném snu, začne jí to být podezřelé. Proč se o ní najednou tak zajímají? A proč se chovají tak tajemně, jakoby měli co skrývat?

Dále školu navštěvuje Secrecy: dívka či chlapec, nikdo neví... Tato osoba však ví každý malér, který se na škole přihodí a všechny tyto drby zveřejňuje na svých stránkách Plesky Třesky. Kdo se za touto osobou skrývá?
-----
Kniha se dá rozdělit na dvě části: to, co se děje ve skutečnosti a to, co se odehrává ve snech. Autorka snový svět popsala fantasticky a mě se ta myšlenka opravdu líbila. Snový svět hlavní hrdince upřímně závidím. :)

Liv odmalička milovala tajemství a tak se do všeho pouští po hlavě. To mi bylo velmi sympatické a děj vyprávěný právě Liv jsem si neskutečně užívala. Stránky mi mizely pod rukama a já měla knihu za tři dny přečtenou.

Takže kdybych to měla shrnout: Liv díky svým snům pomalu objevuje tajemství čtyř kluků z její školy. Díky tomuto tajemství se dozvídá spoustu dalších souvislostí mezi hlavnímu postavami. Dále kromě normálního života vede i snový život, který je rovněž zajímavé pozorovat. A dumání nad tím, kdo je bloger/ka Secrecy... uá, to mě dokázalo skvěle užírat. :D

Vyvrcholení této knihy se dalo snadno očekávat, ale to jsem autorce lehko odpustila. U této knihy jsem se přesvědčila o tom, že spisovatel nemusí mít vždy strašně originální a zajímavý nápad na děj, aby mu pod rukama vznikla skvělá kniha.

Svým úžasným stylem psaní mě Kerstin uchvátila a já si děj opravdu užívala. Příběh je vyprávěný strašně čtivě a na mě působil mile, napínavě i vtipně zároveň. Určitě se těším na pokračování této normálně úžasné trilogie.. :)