Sněží, sněží...

recenze

Sněží, sněží... (2015) 5 z 5 / JiPu
Sněží, sněží...

Sněží, sněží... Hned při prvním kontaktu s touto knihou jsem byla mile překvapena, jelikož má pevnou vazbu. S tím jsem nepočítala, neboť nakladatelství Yoli normálně vydává brožované knížky. U této ale udělali výjimku a já jsem za to opravdu ráda, protože mám pro knihy v pevné vazbě mnohem větší slabost. Celkový vzhled obálky je zimní, třpytivý a prostě vydařený a já jsem dostala chuť začít číst ihned. A to jsem taky udělala.

Knížka obsahuje tři vánoční příběhy, s nádechem romance. Nechci se tady vypisovat o každém zvlášť, jelikož mi to konkrétně u této recenze nepřijde tak podstatné, tudíž to shrnu tak nějak obecně. Každý z příběhů má své kouzlo a hezké momenty, nad kterými se chvílemi zkrátka musíte usmívat, ale i momenty, kdy se tak trochu zamyslíte a najdete v tom daném odstavci či větě něco trochu hlubšího. To mám v knížkách strašně ráda. Jednotlivé příběhy jsou velmi milé, pohodové a takové to oddechové čtení, ale ne v tom slova smyslu, že by to bylo o ničem... Na mě to působilo trochu jako pohádka, protože ačkoli je to z reálného života, tato dobrodružství zkrátka normální teenageři nezažívají.

Podstata této knihy je v tom, jak na vás zapůsobí a jakou náladu do vás vdechne.
Teď opravdu nepřeháním, když řeknu, že se mi líbily všechny tři příběhy téměř stejně a na každém jsem si našla něco, kvůli čemu bych řekla, že je můj oblíbený. Možná to je tím, že mi knížka přišla do rukou v ten správný čas, kdy jsem měla chuť na něco milého, romantického, vtipného, dobrodružného a vánočního. Děj mě naprosto pohltil a já jsem si to v zasněžených uličkách neskutečně užívala. Všichni hlavní hrdinové si získali mé srdce a já jim fandila. Přihlouple jsem se usmívala při čtení romantických dialogů, které jsou v této knížce tak obyčejné a jednoduché, zároveň však něžné a upřímné a... ách... Prostě úplně pro mou duši.

Celou knihu jsem přelouskala za necelé dva dny a při otočení poslední stránky jsem trošku zesmutněla, protože jsem ještě konec nechtěla. Sněží, sněží mě zkrátka tak hezky pohladilo a dalo mi to, na co jsem měla náladu a co jsem potřebovala. A ta vánoční atmosféra a kouzlo, kterým jsme oblbnuti až o svátcích mě pohltilo tak rychle a hned, ačkoli je teprve začátek listopadu a z nebe se žádné sněhové vločky nesypou...

Knížku rozhodně doporučuji a doufám, že dokáže potěšit i vás. Příběhy nejsou dokonalé, popisují dosti netradiční prožití Vánoc několika teenagerů, kteří jsou zamilovaní a pobláznění a neví, jak se z toho dostat a nebo jak tomu ještě více propadnout, ale mě toto stačilo a knížku jsem si zamilovala. Taková na pohodu v posteli, s horkým čajem se skořicí a čokoládou.

TheKing
09.11.2015

Souhlasím! Mluvíte mi z duše. Po přečtení knihy bych ji shrnula stejně jako vy. A na to, že nemám moc knihy Johna Greena v lásce byl i jeho příběh strašně pěkný.