Za zavřenými dveřmi

recenze

Za zavřenými dveřmi (2017) 3 z 5 / JiPu
Za zavřenými dveřmi

Příběh mě už podle anotace velmi zaujal a moc jsem se na čtení těšila. Dokonalý muž Jack, kterého by si přála snad každá žena, se zamiluje do hodné a obětavé Grace, která se s ním najednou ocitá v sedmém nebi. Jack by jí splnil každé její přání, je milý, pozorný a přátelský, narozdíl od ostatních si rovněž oblíbil i Graceninu mladší sestru Millie, která trpí Downovým syndromem a tudíž se pro okolí stává často terčem posměchu či nepochopení. Grace je Jackem natolik okouzlena, že po pouhých 3 měsících souhlasí s jeho návrhem, že se vezmou. Těsně po svatbě však teprve začíná zjišťovat, co je její manžel doopravdy zač. Od dokonalého a milujícího muže má velmi velmi daleko. Ale co teď? Jak se má Grace ze své situace dostat, aniž by tím ohrozila svou mladší sestru? Jack ji má plně ve své moci.

Kniha se čte velmi dobře, děj rychle ubíhá a u čtení se rozhodně nebudete nudit. Na příběhu mne asi nejvíce děsila skutečnost, že dostat se do podobné situace jako Grace, je poměrně snadné a může se to stát téměř komukoliv. Nedokáži si představit, jak bych dokázala zvládnout to všechno, čemu byla hlavní hrdinka vystavena - především co se týče psychické stránky. Vůbec nejhorší a nejabsurdnější je ale nespíš fakt, že ať přemýšlíte jakkoliv, nenapadá vás žádná možnost, jak se z takovéto situace dostat. Jak vzít všechno zpět a vrátit se k normálnímu životu. Jakoby ani žádná možnost neexistovala! Jste najednou ubohou obětí a váš tyran s vámi může hýbat jako s loutkou. Nic s tím nezmůžete.

Námět knihy je perfektní, avšak zpracování celého příběhu mě poněkud zklamalo. Autorka si mohla trochu více pohrát s charaktery hlavních postav a lépe popsat určité situace, v kterých se Grace ocitla. Z knihy by tak byl skvělý psychothriller. Bezmoc a strach jsou tak silné pocity, které by neměly být popisovány tak stroze, jak mi to v některých částech děje přišlo. Celý příběh mohl být zkrátka ještě o trochu více propracovaný, což by mu dalo větší naléhavost a hloubku. Při pomyšlení na tento příběh by mě měla naplňovat hrůza a mrazení, avšak já na knihu teď zpětně pohlížím spíše jako na oddechový thriller, což je škoda.

Knize se však nemůže upřít, že jsem ji přečetla za pouhých pár dnů a že mě její čtení bavilo. Opravdu jsem byla zvědavá, jak to s hlavní hrdinkou nakonec dopadne a jaký osud jí autorka přichystá. Samotný konec knihy mě nezklamal a k příběhu se hodil.

S odřenýma ušima, avšak přeci, hodnotím knihu 4 hvězdičkami.