Prokletá

recenze

Dítě soumraku (1994) 5 z 5 / Ivuska.09
Dítě soumraku

Hned na úvod bych chtěla moc poděkovat nakladatelství MOBA za to, že znovu vydává sérii Svítání Virginie Andrewsové. Navíc v takovém krásném kabátku. Jsem nadšená z toho, jak na sebe jednotlivé díly vizuálně navazují. Moc se těším, až je budu mít vedle sebe úplně všechny.

Pokud by se do čtení této recenze chtěl pustit někdo, kdo ještě žádný z předchozích dílů nečetl, tak to prosím nedělejte. Nevyhnu se některým spoilerům z předchozích dílů (Svítání a Tajemství rána), takže byste si zbytečně dopředu odhalili určité zlomové okamžiky. I pro vás ale jedno doporučení mám - neváhejte a pusťte se do čtení. Já mám za sebou už tři díly a ještě pořád mě tato série nepřestala bavit a nemohu se dočkat, až vyjde další pokračování. Naštěstí tentokrát nebude to čekání tak dlouhé.

Pokud jste přečetli předchozí dva díly, tak jistě víte, co podstatného se mezi hlavními postavami odehrálo. Jestli jste si mysleli, že po smrti babičky Cutlerové bude příběh Dawn už jenom zalitý sluncem, tak to jste se tedy spletli. I když už její největší protivník není mezi živými, dál dokáže plivat nenávist a zášť. I třetí díl série nazvaný Dítě soumraku je plný zvratů a nečekaných událostí. Moc bych si přála, aby Dawn po všem, co si prožila, našla trochu životního štěstí, ale sami uvidíte, že tato dívka to nikdy nebude mít jednoduché a její život bude neustále opředen odhalováním nějakých tajemství nebo řešením toho, co napáchali ostatní členové její rodiny. Opět se musí vypořádat z řadou bolestných událostí. Pokud chcete vědět, jak osud zamíchá kartami tentokrát, neváhejte a knihu si pořiďte. Myslíte, že se Dawn podaří získat zpět její dcerku? Změní ji moc, postavení či peníze, které získala prakticky přes noc? Dosáhne někdy svého životního snu a stane se profesionální zpěvačkou? Na některé otázky odpověď najdete, na jiné odpovědi si ještě chvíli budeme muset počkat.

Mám moc ráda ten květnatý styl, kterým tato spisovatelka píše. Nikdy se mi neomrzí. Dokáže vše popsat takovým způsobem, že veškeré okamžiky prožívám společně s hlavní hrdinkou. Jsme prostě jedno tělo a jedna duše. A věřte mi, že nic lepšího už při čtení nemůžete zažít. V takovém případě pak autorce zcela prominete i pár prohřešků. A najednou nemáte vůbec nic, co byste ji vytkli.

Dítě soumraku si z mé strany zaslouží plné hodnocení a jedno velké doporučení. Jsem moc zvědavá, co hlavní hrdinka ještě prožije ve zbývajících dílech. Já si je rozhodně nenechám ujít.