Příběh s krásnou romantickou linkou

recenze

Nevěsta z kláštera (2022) 5 z 5 / Knihomolka97
Nevěsta z kláštera

Hlavní hrdinkou příběhu je Franka, mladší dcera pána z Marienfeldu. Jejím osudem je stát se řeholnicí, i když se s tím těžko smiřuje. Její starší sestra, překrásná Melinda, se má naopak vdát.
Franka si chce ještě naposledy užít svobody a vyjede si na projížďku, kde potká rytíře Wulfa - Melindina nastávajícího, který v ní probudí nežádoucí hluboké city.
Z úcty k rodině ovšem Franka odejde do kláštera, ale ani zde nenalézá klid, dějí se tu totiž podivné věci...
Nevěsta z kláštera mě velmi mile překvapila. Čtení jsem si užívala od první stránky a s hlavními hrdiny vše plně prožívala až do stránky poslední.

Musím říct, že romantická linka je nádherná, krásně uvěřitelně napsaná. Zakázaná laska prostě neomrzí.
France i Wulfovi jsem nesmírně fandila, neměli to vůbec lehké a museli se potýkat s mnoha překážkami.

Na začátku knihy nám autorka vysvětluje některé pojmy a seznamuje nás alespoň krátce s postavami, kdo je kdo a podobně. Což je určitě skvělé pro lepší přehled a také autentičnost.

Příběh se odehrává na začátku 13. století v průběhu několika let a je vyprávěno v er-formě. Prostředí a atmosféra té doby je výborně popsána, autorka ví o čem píše.

Části z kláštera byly velmi zajímavé. Nic nebylo tak, jak se na první pohled zdálo, nechybělo mírně napětí.
I Wulfova cesta mě moc bavila.

Příběh doporučuji všem romantickým duším !