Překvapivě to je hodně kniha o ŽIVOTĚ

recenze

Orgasmická meditace (2016) / RenataP
Orgasmická meditace

Tato kniha mi v průběhu čtení přinesla nejedno překvapení, z nichž největší je asi to, že najednou si nečtete o nějakém sexu a přístupu k němu, ale alegorii o životě, o prožívání přítomnosti a o tom, jak se ztrácí a znovu nalézá radost ze života. Autorka je lektorkou pomalého sexu, zabývá se ve svých myšlenkách těmito fyzickými vjemy opravdu do hloubky a vchází čtenáři přímo do duše.

Co jsem ocenila?
Určitě množství příkladů! Příklady z praxe, zpovědi klientů, protože na tom si můžete představit to, co byste asi samotné lektorce z úst nevěřili. Nebo jen velmi těžko. Také za pozornost stojí její vlastní zkušenosti, protože ona k orgasmické meditaci pronikala jen velmi těžko a prožívala stejné zábrany jako každý jiný. Překvapilo mne, jak často lidé zažívají úplnou fyzickou necitelnost, protože tady jde o mimořádně jemné dotyky a probouzení ztracené citlivosti. Opět se můžete jen dohadovat, nakolik sexuální oblast podobá se té životní, společenské a mezilidské. Jak jsme otupělí?

Co mi vadilo?
Ani by se nedalo říci, že to vadilo, ale na praktické návody a obrázky prostě musíte mít náladu. Pak jsou úplně super a není vzrušivějšího čtiva. Takže bych knihu rozdělila na duchovní a teoretickou, vhodnou k přemýšlení, ale když do toho dostanete chuť, naplno a beze studu se vrhněte do části praktické! A nestydět se!!!

:-)

Aracely
11.01.2017

Zajímavá recenze! O meditaci se zajímám, nee sice tohoto druhu, ale Vaše recenze mě láká k přečtení :-).