Přečteno: Světla nad močálem

recenze

Světla nad močálem (2021) 3 z 5 / knihomolka239
Světla nad močálem

Na Světla nad močálem jsem se těšila hlavně ze dvou důvodů. Zaprvé proto, že autorka s rukopisem vyhrála 4. ročník soutěže Hvězda inkoustu pořádané nakladatelstvím Fragment. V této soutěži vyhrála například i Kateřina Šardická s knihou Zmizení Sáry Lindertové, kterou, jak asi víte, doporučuju kde můžu. Zadruhé proto, že příběh se odehrává ve světě bludiček, což je něco naprosto nového, tajemného a těšila jsem se, jak tuto tématiku autorka pojme a celý svět popíše.

A musím říct, že svět se autorce povedl na jedničku! Moc mě bavil popis prostředí močálu i to, jak vystavěla to, že se bludičky vyvíjí. Tedy nejprve jsou navkami, které musí získat určité schopnosti a splnit úkol, aby se vůbec mohly stát bludičkami.

Hlavní hrdinka Lena se stává navkou a má lhůtu sedm let na to, splnit svůj úkol. Postupem událostí se ale stane, že sedm let je zkráceno na pouhých sedm dnů. Zvládne svůj úkol splnit za tak krátkou dobu?

První dvě třetiny knihy byly naprosto parádní! Skvělá myšlenka, neobvyklý svět a zajímavý děj, který mě bavil. Užívala jsem si objevování všeho, co se v knize děje a společně s hlavní hrdinkou jsem zjišťovala, jak všechny věci a skutečnosti okolo bludiček fungují. Zároveň se mi líbilo, že na začátku každé kapitoly Lena popisuje svůj předbludičkovský život a čtenář tak postupně zjišťuje, co se vlastně stalo.

Poslední třetina mi ale co se týká děje přišla slabší. Začal pro mě být docela zamotaný a místy skoro až překombinovaný, což je škoda, protože kniha měla opravdu skvěle našlápnuto.

I tak si ale myslím, že Světla nad močálem stojí za přečtení, už jen díky parádnímu a novému světu. Zároveň vás určitě bude bavit tématika bludiček. Pakliže od poslední třetiny nebudete mít tako vysoká očekávání a budete počítat s tím, že je slabší. věřím, že celkově s knihou nebudete zklamaní.

Hodnotím 75 % a za zaslání knihy k recenzi děkuji Albatros Media!


Světla nad močálem Světla nad močálem Lucie Ortega (Navrátilová)

Vydejte se do světa bludiček. Vítězná kniha 4. ročníku soutěže Hvězda inkoustu. Lena si vzala život naprosto dobrovolně – mezi lidmi už žít nemohla. Teď je z ní navka, budoucí bludička. Aby se jí skutečně stala, musí kromě nový... více


Komentáře (0)

Přidat komentář