Přečteno: Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové

recenze

Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové (2021) 3 z 5 / knihomolka239
Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové

Kniha mě na první pohled zaujala především tím, že je celá psaná v e-mailech. Ty jsou navíc psané jen z jedné strany, tedy z pohledu hlavní postavy Coco. Celý příběh tak vypráví pouze ona a ostatní postavy v příběhu vystupují jen skrze její vyprávění. V příběhu jsou navíc zveřejněny e-maily pouze ze strany Coco, nedostávají se nám tedy žádné odpovědi, kupodivu to ale vůbec nevadí a hlavní hrdinka s přehledem zvládá vše vyprávět sama a čtenář nemá pocit, že by mu chyběl nějaký další pohled případně by neměl dostatek informací.

Coco Pinchardová v mnohém připomíná postavu Bridget Jones, takže jestli vás filmy o ní bavily, Coco Pinchardová je určitě tou správnou volbou. Coco je spisovatelka, které sice vyšla první kniha a splnila si tak svůj velký sen, to je ale vše, co se jí povedlo a zanedlouho se jí celý život obrátí vzhůru nohama. Vánoce s rodinou neproběhnou zrovna hladce, dárek od manžela také není zrovna ideální a netrvá dlouho a z původního života jí nezbývá téměř nic. Snad jen nový mobil, ze kterého píše přátelům e-maily o tom, co se jí zrovna děje.

Čeká vás skvěle napsaný tragikomický příběh plný humoru, který sice není nijak náročný nebo hluboký, ale ke knize skvěle sedí. Jestli hledáte něco, u čeho se zasmějete a odpočinete, tohle je ta pravá kniha. Zároveň mohu doporučit jako letní čtení, které budete mít za jedno odpoledne přečtené.

Autor je u nás známý především skrze své thrillery a nečekala bych, že napíše tak skvělou a vtipnou oddechovku. Nemusíte se tedy bát, protože Robert Bryndza dle všeho dokáže psát i mimo svůj hlavní žánr a jde mu to výborně.

Hodnotím 75 % a za poskytnutí knihy k recenzi moc děkuji nakladatelství Cosmopolis!


Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové Ne tak úplně soukromé e-maily Coco Pinchardové Robert Bryndza

Seznamte se s Coco Pinchardovou, představitelkou nové rom-com série od Roberta Bryndzy! Jaké to je, když po čtyřicítce začínáte úplně znovu? Je to prdel… Coco Pinchardová byla až do vánočních svátků šťastná manželka a matka (před ... více


Komentáře (0)

Přidat komentář