Přečteno: Na jedné vlně

recenze

Na jedné vlně (2021) 4 z 5 / knihomolka239
Na jedné vlně

Vzpomínáte si ještě na knihu Kudy ke hvězdám? Pro mě to byla jedna z nejlepších knih loňského roku a když jsem zjistila, že autorce bude vycházet další, věděla jsem, že ji zkrátka potřebuju!

Bailey se stěhuje do Kalifornie, kde začíná v nové práci. Tam potkává Portera, který pracuje jako securiťák a jeho přítomnost ji rozčiluje a těší zároveň. Co si o něm myslet? Navíc tu je ještě jeden kluk - s tím si Bailey píše online už nějakou dobu a shodou náhod bydlí také v Kalifornii. Ale co když je nebezpečný nebo vůbec není tím, za koho se vydává? A koho si Bailey nakonec vybere?

To zní jako docela jednoduchá zápletka, že? Navíc už anotace nám říká, že Porter má tajemství: to on je Alex... víceméně. Je tedy jasné, že kniha toho musí nabídnout mnohem víc a příběh nebude jen o rozhodování Bailey mezi Porterem a Alexem a následné zjištění, že se jedná o jednu a tu samou osobu.

A opravdu nebyl! Autorka opět dokázala, že umí skvěle psát a čtenář se na více než tři sta stranách rozhodně nebude nudit. Líbilo se mi, že se celý příběh věnuje především vývoji vztahu Bailey a Portera a autorka se nesnaží zbytečně přidávat spoustu dalších dějových linií nebo čtenáři nepředstavuje osudy dalších vedlejších postav. Samozřejmě, někdy je to žádnoucí, ale v tomto případě bohatě postačilo věnovat se hlavním postavám. Ty byly skvěle napsané, obzvláště Bailey se mi moc líbila. Zároveň vás čeká parádní letní atmosféra a opravdu čtivý příběh. Zkrátka skvělá letní romanika, která rozhodně stojí za přečtení.

Knihu k recenzi mi poskytl Albatros Media, kterému tímto děkuji!

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Bailey „Mink“ Rydellová miluje klasické filmy a právě strávila několik měsíců zamilováváním se do vtipného filmového geeka, kterého zná jen online pod přezdívkou „Alex“. Teenagery dělí dvě odlišná pobřeží, dokud se Bailey nepřestě... více