Přečteno: Miluju tě. Já vím

recenze

Miluju tě. Já vím (2021) 3 z 5 / knihomolka239
Miluju tě. Já vím

Pokud jste četli Navždycky, Avu už pravděpodobně znáte. Pokud jste Navždycky nečetli, druhá kniha se dá číst i samostatně, jen počítejte s tím, že si trochu vyspoilerujete předchozí díl.

Ava je v běžném životě taková ta holka, které byste si pravděpodobně nevšimli. Je nevýrazná a nijak nestojí o pozornost. Na Instagramu, kam sdílí svoje cosplaye, je tomu ale jinak. Sleduje ji spousta lidí a fotky mají tisíce srdíček.

Chris je tak trochu opakem. Na rozdíl od Avy ho ve škole zná snad každý a každá holka, včetně Avy, by byla šťastná, kdyby si jí všimnul. Jenže Ava s ním nedokáže ani promluvit.

K tomu si Ava začíná psát s tajemným klukem. Protože rande naslepo ale většinou nedopadá moc dobře, rozhodne se Ava odhalit jeho identitu dřív, než ve škole potká on ji.

Jak už pravděpodobně víte, kniha je zčásti psaná formou internetových konverzací, což je něco, co knize dodá na originalitě a ozvláštní ji to. I díky tomuto děj ubíhá opravdu rychle a dobře se posouvá kupředu.

Autorka zvolila stejný postup jako v prvním díle - máme tedy poměrně jednoduchou a předem předvídatelnou zápletku, spoustu odkazů na filmy, seriály i hudbu a jednoduchý děj, který vás ani ničím nepřekvapí. Tentokrát se jedná především o Star Wars, ale pakliže (stejně jako já) nemáte o SW ani ponětí, během čtení vám to nijak vadit nebude a nic horšího, než že nepochopíte pár narážek, se nestane.

Knihu doporučuji číst jako nenáročnou, oddechovou četbu, od které nelze mít kdovíjaká očekávání. Osobně jsem ji četla před maturitou mezi učením a bylo to pro mě naprosto ideální čtení. Zkrátka příjemná romantika, která rychle utíká a zároveň není kdovíjak komplikovaná.

Za zaslání celého Ola boxu a zároveň i knihy v něm děkuji Ole (Nofreeusernames).


Miluju tě. Já vím Miluju tě. Já vím Nofreeusernames (p)

Nejtěžší cosplay? Být sama sebou na střední! Volné pokračování bestselleru Navždycky. Avy si skoro nikdo nevšímá. Sice jí tak projde kdeco, ale jinak jí to pěkně štve. Na Instagramu je však populární skoro jako Baby Yoda a její... více


Komentáře (0)

Přidat komentář