Přečteno: Co se stane na Twitteru...

recenze

Co se stane na Twitteru... (2021) 4 z 5 / knihomolka239
Co se stane na Twitteru...

Pepper je typická perfekcionistka se skvělými známkami ve škole a snem dostat se na prestižní školu. Firma její rodiny Big League Burger díky ní vzkvétá, protože Pepper se (i když trochu nedobrovolně) stará o firemní profil na Twitteru.

Jack je spolužák, kterého má Pepper plné zuby. Můžete si ho představit jako takového toho typického třídního komedianta, který má navíc ještě dvojče, které je mnohem oblíbenější než on. I Jack se stará o Twitter rodinného podniku.

Válka začíná ve chvíli, kdy si Big League Burger přivlastní recept Sýrové královny a Jack se rozhodne, že to nenechá jen tak. Tato zprvu docela neškodná roztržka se ale změní doslova v twitterovou válku. To samozřejmě přináší publikum a obrovskou sledovanost. Nikoho by ale nenapadlo, že ve výsledku lidé začnou shippovat Pepper a Jacka.

Tihle dva se navíc sbližují v realitě mimo twitter a původně ani neví, že zrovna oni spolu vedou válku online. Všechno se ale začíná komplikovat.

Tahle knížka obsahuje víceméně všechno, co byste mohli chtít. Skvěle napsané hlavní postavy (které si zkrátka nejde neoblíbit), tak trochu hate to love romantiku, spoustu jídla, sociální sítě, jisté tajemství obou rodin a tak dále. Pepper navíc peče naprosto geniální věci jako třeba Promiňky nebo Zrůdoláčky, což je samo o sobě skvělé a příběhu to dodává na zajímavosti.

Velká pochvala samozřejmě patří i překladatelce, protože vymyslet názvy všech těch sladkostí muselo dát spoustu práce a myslím, že to zvládla naprosto bravurně.

V knížce se neustále něco děje a jak se jednou pustíte do čtení, pravděpodobně se jen tak neodtrhnete. Autorka si navíc vybrala docela zajímavé prostředí a nápad twitterové války je taky naprosto skvělý. Tohle je jedna z těch knih, kdy autor zkusí něco nového a ono to klapne naprosto perfektně.

Tohle je za mě jedna z TOP knih letošního roku a nemám co vytknout. Možná kromě obálky, u které si stále nejsem jistá, zda se mi líbí nebo ne.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji Albatros Media!

Komentáře (0)