Přečteno: Bez vlasů

recenze

Bez vlasů (2020) / knihomolka239
Přečteno: Bez vlasů
Příběh mě na první pohled upoutal svou opravdu originální a neotřelou obálkou. Následně jsem si knihu prolistovala a tentokrát mě překvapila tím, že je vlastně celá růžovo bílá. Kupodivu to ale moc hezky funguje a komiks je parádně zpracovaný.

Tereza popisuje svůj příběh o tom, jak v důsledku alopecie přišla o vlasy. Jedná se o autoimunitní onemocnění, během kterého člověku vypadávají všechny vlasy, ale třeba i obočí a tak dál. Především pro ženu je tato ztráta opravdu náročná a já si nedovedu představit, že bych o své vlasy měla přijít a vyrovnat se s tím.

Autorka nejprve vypráví, jak to všechno začalo, jak zjistila, co se to vlastně děje. Tím to ale nekončí a čtenář se dozvídá i to, jak se s alopecií vůbec dokázala vyrovnat. Musela kompletně změnit pohled na všechno - na práci, vztahy, své okolí a nakonec i na sebe.

Na vše se ale dívá s jistým odstupem a nadhledem a dokáže tak přinést mnoho informací, které spousta z nás jistě neznala.

V knize zároveň najdete i několik stran zaměřených na konkrétní téma, například kolik taková alopecie stojí (do čeho všeho musí člověk investovat).

Myslím, že tohle je jedna z těch knih, které mají nějaký smysl a čtenáři dají něco přínosného. Autorka skvěle popisuje své pocity i reakce okolí a věřím, že jestli se někomu děje něco podobného, možná právě tato kniha alespoň trochu pomůže.

kniha Bez vlasů recenze