Přečteno: 10 rande naslepo

recenze

10 rande naslepo (2020) / knihomolka239
10 rande naslepo

Sophie měla poměrně šťastný vztah a když už to konečně vypadalo, že se budou moct vídat ještě častěji a společně si užívat předvánoční čas, přišel rozchod. Sophii to zlomí srdce, ale její babička to nenechá jen tak! Společně s dalšími rodinnými příslušníky pro Sophii naplánuje deset schůzek. Ne každé rande naslepo je ale povedené a Sophie se často přesvědčí, že zrovna s tímhle klukem opravdu být nechce. Během všech těch schůzek jí ale dochází, že je možná zamilovaná. Jak tohle skončí?

Pokud hledáte vánoční příběh pro letošní rok, jste tu správně!
Nečekejte ale vyloženě romantickou knihu, protože pravé romantiky se vám dostane až ke konci. Autorka ale rozhodně měla parádní nápad, který dokázala skvěle zpracovat. Kniha je čtivá, budete se u ní smát, nasajete trochu vánoční atmosféry a zároveň se vcítíte do Sophie, která prožívá nelehké období.

Moc se mi líbil vztah, který má Sophie se svou rodinou a bylo krásně vidět, že všichni dokážou táhnout za jeden provaz. Babička celou "akci" skvěle zorganizovala a vše šlo přesně podle plánu.

Co se týká postav, možná mohly být trochu lépe vykreslené. Sophie i její rodina byli napsání skvěle, ale u kluků, se kterými se setkávala, mi chyběl alespoň krátký popis. Chápu, že u většiny z nich to bylo jen jedno rande a nebylo důležité je nijak blíže znát, i tak mě ale zajímali.
Když to shrnu, nejedná se o nic světoborného a mezi nejlepší knihy roku ji pravděpodobně nezařadíte. Je to ale moc milé vánoční čtení, které vám zvedne náladu a za přečtení opravdu stojí!

V závěru bych ještě ráda pochválila obálku, kterou vytvořila @dorycizko. Zprvu se mi moc nelíbila a ta původní mi přišla lepší, čím víc na ni ale koukám, tím víc si říkám, že se povedla. Přikládám i obrázek té původní, takže můžete sami porovnat.

Knihu hodnotím 75 % a za zaslání mockrát děkuji Albatros Media!

Komentáře (0)