Pohádkový život Grace Kelly

recenze

Grace Kellyová (2014) 4 z 5 / Babouš
Grace Kellyová

Už jsem tady několikrát psal, že miluju staré filmy a hvězdy, které se v nich objevovaly. Myslím, že mě to částečně fascinuje proto, že ač už jsou ti herci a herečky dávno mrtví nebo hodně staří, na stříbrném plátně – nebo dnes spíš na plazmových obrazovkách – jsou pořád mladí, krásní a plní života.

Doma mi visí plakát Jamese Deana, obdivuju herecké umění Marlona Branda, omračuje mě krása Rity Hayworth a široký úsměv Marilyn Monroe, nestačím zírat, když Fred Astaire tančí s Ginger Rogers

A pak je tady samozřejmě Grace Kelly. Vždy dokonalá, perfektní, tichá a elegantní. Její chladná krása fascinuje svět už přes 60 let. Ikar teď vydal její biografii od Roberta Laceyho. Jaká je?

Jedním slovem – vynikající. Pokud vás zajímají osudy filmových hvězd, tuhle si s klidným svědomím můžete pořídit, protože to je kvalita.

Autor přibližuje rodinné zázemí, z něhož se Grace narodila, a které leccos objasňuje o její povaze. Rovněž popisu Graceiny povahy je věnováno hodně prostoru, ale nikoliv na úkor popisu života.

Hereččin život doplňují citace známých, rodinných příslušníků, spolužáků, hollywoodských hvězd a úryvky z rozhovorů. Díky tomu se před námi Grace Kelly najednou neukazuje v podobě ledové princezny, nýbrž jako příjemná dívka od vedle, kterou ve skutečnosti byla.

Autor dodává i dobové zajímavosti a pikantnosti, což knihu příjemně oživuje a činí ji stravitelnější. Alespoň já mám tedy rád, když je biografie okořeněná i špetkou drbů. Činí to knihu čtivější.

Četl jsem už spoustu biografií různých celebrit, mám tento žánr moc rád, a životopis Grace Kelly patří rozhodně k těm lepším. Pokud se chcete dozvědět o profesním a osobním životě mrazivě překrásné Grace Kelly něco víc, je to asi nejlepší volba na našem trhu.

Verymach
01.05.2014

Super recenze:) Knížku si chci objednat, už se těším až se do ní začtu:)