Grace Kellyová

Krásná Grace, dcera ze zámožné filadelfské rodiny a slavná filmová herečka, navždy zůstane v povědomí veřejnosti jako Její Výsost, obdivovaná monacká kněžka, která dosáhla pohádkového štěstí. Navenek plachá, ale přitom ambiciózní dívka získává po několika letech houževnaté práce u filmu nejvyšší ocenění – Oscara. Pak potkává svého „prince“ – monackého knížete Rainiera. Životní příběh Grace Kellyové se dočkal nového filmového zpracování s Nicole Kidmanovou v hlavní roli....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204439/grace-kellyova-204439.jpg 4.217
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Grace, 1994

Kniha Grace Kellyová

dakar23

Výborná biografia. Možno ešte viac ako samotná Grace Kelly ma zaujímalo obdobie, v ktorom žila, a miesta, na ktorých žila. Prehľad o uvedenom som z tejto knihy nadobudla. Ako najlepšie na celej knihe však hodnotím štýl autora, ktorým je písaná. Tento štýl bol zábavný a záživný. I keď kniha obsahuje veľa informácií, sú podané tak, že sa v nich nestratíte. Veľmi príjemne sa mi čítala.

speciale88
18.04.2018

Krásná, čtivá. Skutečný příběh o životě. Doporučuji tomu koho zajímají životopisné knihy.

maryzka
21.11.2014

Fascinující kniha o monacké kněžně, která není na hranici bulvaru, ale kterou považuji za serioznost, nebot autor vystihuje osobní povahu, Grace, jejího manžela i jejich dětí. Vystihuje jednak veřejný i soukromý život, myslím, že je tam i trochu psychologie( vykreslení rodinných poměrů knížecího páru- jejich tvrdá výchova, kdy se snažili vychovat svoje děti v liberálním duchu). V téhle knize je opravdu vidět, že americká herečka a posléze monacká kněžna udávala ton miniaturního státu Monaka. Co mě však na této knize zklamalo bylo málo fotek.

Babouš
26.04.2014

Hrozně rád čtu herecké biografie, protože mě zajímá, co se skrývá pod tou maskou, kterou herci a herečky ukazují na kameru. Jaký byl ten člověk doopravdy? S kým se přátelil? Koho nenáviděl? Jak žil? A tak dále. Už mám doma hezkou hromádku různých biografií, autobiografií a memoárů hollywoodských legend. Možná i proto tuhle knihu musím hodnotit přísněji.

Nenechte se zmýlit, je to skvělá biografie Grace Kelly, která zřejmě nadchne jak její fanoušky, tak ty, kdo ji znají jen letmo, z nějakého filmu Alfreda Hitchcocka. Ale oproti některým životopisům je tenhle postavený především na citacích přátel, rodiny, hereckých kolegů, proto často nepřináší jeden pohled, ale rovnou dva nebo tři. Na několika místech pak člověk neví, čemu má věřit.

Ale to je asi tak jediná výtka, kniha mapuje život Grace Kelly od narození, až po !SPOILER! tragickou smrt. Ukazuje, že nebyla takovou chladnou kráskou, jakou se zdá být ve filmech a na první pohled. Člověk díky knize pochopí, proč se oblékala tak, jak se oblékala, podle čeho si vybírala role i s jakým hercem se jí pracovalo nejlíp/nejhůř.

Steve Jobs
Steve Jobs