Pět kroků od sebe

recenze

Pět kroků od sebe (2019) 5 z 5 / Adelapikii
Pět kroků od sebe

Musím říct, že mě kniha velmi překvapila. Ačkoliv jsem si knihu koupila jen díky pěknému obalu a zajímavé anotaci, která mě celkem dost zaujala. Ke knize jsem si přečetla pár komentářů a až díky pěknému hodnocení se rozhodla, že tuto knihu risknu a uvidím jestli mě taky tak pohltí jako jiné čtenářky. Musím říct, že jsem nevěděla co je to cystická fibróza za nemoc dokud jsem si tuto knihu nepřečetla. Ani jsem neměla ponětí, že taková nemoc existuje a jsem ráda, že díky této knize už vím co to je za nemoc a že taková nemoc existuje. Také mě těší, že jsem se mohla vžít do lidí co touto nemocí trpí.
Musím také podotknout, že komentář o tom, že se člověk docela do příběhu vžije a prožívá ty těžké nádechy s hlavními postavami. Při některých čtecích úsecích jsem se přistihla, že skoro nedýchám a při čtená mě hodně polévalo horko a zároveň mě i někdy hodně mrazilo. Strašně moc se mi příběh líbil a postavy mi byli hodně sympatické a hrozně jsem si je oblíbila. Proto mě konec hrozně mrzel. Byla to pro mě třetí kniha u které jsem kdy v životě ronila slzy a bylo jich dost. Příběh ve mně hodně zanechal a já jsem se určitě pár věcem poučila. Když jsem byla v půlce knihy nedalo mi to a přečetla jsem si více komentářů od uživatelů jaký na tuto knihu měli názor. Díky nim jsem se uprostřed příběhu dozvěděla, že kniha byla v roce 2019 zfilmovaná a hodně mě to překvapilo. O to víc jsem, ale do příběhu byla zažraná a nemohla jsem přestat číst, potřebovala jsem nutně vědět jak jejich příběh dopadne. Proto hned po dočtení jsem se rozhodla, že se podívám na film, který se mi taky hrozně líbil a dojal mě. Určitě knihu hezky zakládám a uvažuji, že se k ní zas někdy vrátím. Přečetla jsem jí skoro za jeden den, protože prostě nešlo přestat. Rozhodně knihu doporučuji a dávám jí všech 6 hvězd, byla opravdu skvělá a předčila moje očekávání.