Opravdu mocná kuchařka

recenze

36x Chia semínka (2017) / RenataP
36x Chia semínka

Ač se tváří tato minikuchařka nenápadně, tak se v jejím obsahu skrývá jedno velké PROBUZENÍ. Kreativity, chuti a nových možností. Tajemství, řekla bych, tkví v tom, že autor chia semínka začal používat úplně všude. Nejen pudingy, smoothie, ale tady jde i o chleby, moučníky, karbanátky, hamburgery i směsi masa, řekněme, že se taková chia semínka hodí i na ozdobení guláše.
V hamburgeru ho nikdo nepozná.
Všude jinde je ona \"ozdoba\" něčím, čeho si ani nevšimnete, přesto máte splněnou denní dávku všeho, co chia nabízí.

Také využívá jejich přirozené kulinářské vlastnosti, schopnost tvořit gel a spojovat, tudíž třeba v těstě nebo v tom mletém mase skvěle nahradí vejce.

Najednou jsem se na chia semínka začala dívat ze zcela nových a nečekaných úhlů, o kterých si jen řeknete - a že mne to nenapadlo? Vždyť je nemusíme používat jen v raw kuchyni a v těch extrémně zdravých jídel? Najednou je tu chuť je vyzkoušet i tam, kde by vás to nikdy předtím nenapadlo.
Tak tomu říkám parádní osvěta!

Skvělá lososová polévka přesvědčila!
Nejvíce mne z celé kartičkové série zaujala lososová polévka, která je takovou kombinací rajské polévky s nastrouhanou kořenovou zeleninou, s kořením, které voní orientem a v závěru se přidává lososové maso, které si svou chutí s touto promyšlenou kombinací, převelice rozumí.
Chia semínka jsou pak jen ozdobou, která dodá na křehkosti a křupavosti.
Tenhle recept jsem zařadila mezi ty, které rozhodně zopakuju!
Renata, www.petrickova.cz