Opravdu horké chvilky Petra Horkého

recenze

CestoSpisy (2014) / vorenus (618 views)
Opravdu horké chvilky Petra Horkého
Po delší době přichází na pulty knihkupectví cestopis, který by neměl zůstat bez povšimnutí. Kniha je psána formou krátkých kapitol, které autor publikoval v jednom nejmenovaném časopisu a je jedině dobře, že z toho je tato kniha.

Kam se s autorem mnoha cestopisů podíváme tentokrát? Prohlídka to bude vskutku nevšední. Ať už se ocitneme v krásné, ale nebezpečné Africe nebo v kraji kde lišky nebo spíše medvědi dávají dobrou noc a to v extrémních teplotách daleké Sibiře a věřte, že to bude povídání vždy velice zajímavé a mnohdy i hodně poučné. Chcete vědět, co dělat ve venezuelské džungli, když vašemu parťákovi napružená větev vyrazí oko a nebo zjistit, jak se podaří Křovákům uštvat antilopu? Nebo by jste raději trošku kubánské magie? Nezbývá než se pustit rychle do čtení!

Horkáč opravdu nenudí ani vteřinu a kdo má rád jeho předchozí svazky, kdy se výborně doplňoval s parťákem Náplavou, tak rozhodně neudělá chybu ani tentokrát, když se pustí do jeho sólové věcičky. Snad jen jedinou výtku bych si dovolil a to, že je knížečka, tak strašně krátká a i když jsem si ordinoval jen jednu kapitolu denně, tak jsem posléze stejně neodolal a stránky jsem zhltal, jako božský nektar.

Prostě skvělých věcí je na tomto světě málo, ale i tak velké díky za ty kousky a to třeba v podobě této malé publikace.

kniha CestoSpisy recenze