Opravdu horké chvilky Petra Horkého

recenze

CestoSpisy (2014) 5 z 5 / vorenus
CestoSpisy

Po delší době přichází na pulty knihkupectví cestopis, který by neměl zůstat bez povšimnutí. Kniha je psána formou krátkých kapitol, které autor publikoval v jednom nejmenovaném časopisu a je jedině dobře, že z toho je tato kniha.

Kam se s autorem mnoha cestopisů podíváme tentokrát? Prohlídka to bude vskutku nevšední. Ať už se ocitneme v krásné, ale nebezpečné Africe nebo v kraji kde lišky nebo spíše medvědi dávají dobrou noc a to v extrémních teplotách daleké Sibiře a věřte, že to bude povídání vždy velice zajímavé a mnohdy i hodně poučné. Chcete vědět, co dělat ve venezuelské džungli, když vašemu parťákovi napružená větev vyrazí oko a nebo zjistit, jak se podaří Křovákům uštvat antilopu? Nebo by jste raději trošku kubánské magie? Nezbývá než se pustit rychle do čtení!

Horkáč opravdu nenudí ani vteřinu a kdo má rád jeho předchozí svazky, kdy se výborně doplňoval s parťákem Náplavou, tak rozhodně neudělá chybu ani tentokrát, když se pustí do jeho sólové věcičky. Snad jen jedinou výtku bych si dovolil a to, že je knížečka, tak strašně krátká a i když jsem si ordinoval jen jednu kapitolu denně, tak jsem posléze stejně neodolal a stránky jsem zhltal, jako božský nektar.

Prostě skvělých věcí je na tomto světě málo, ale i tak velké díky za ty kousky a to třeba v podobě této malé publikace.