Než jsem tě poznala

recenze

Než jsem tě poznala (2013) / Ivett7
Než jsem tě poznala
Louisa je naprosto obyčejná dívka, která žije obyčejnějším životem než většina lidí. Až do chvíle, kdy si musí začít hledat novou práci, což se zdá jako téměř nadlidský úkol. Nakonec se však najde práce, která zní velmi dobře - především kvůli vysokému platu, který Louisa a její rodina opravdu potřebují. Náplní Lousiny práce bude starat se o muže jménem Will, který už je pár let připoután k vozíku po nešťastné nehodě. Louisa na něj má za úkol dohlížet a nějakým způsobem ho zabavovat. Záhy však zjituje, že to není tak jednoduché, jak se zpočátku zdálo. Will se k ní vůbec nechová hezky, většinu času ji jen ignoruje nebo má sarkastické poznámky a dává vším najevo, že u sebe Louisu nechce. Louisa se ovšem nevzdává a po tom, co se dozví jednu neblahou informaci se rozhodne, že Willovi vrátí chuť do života. A Will se opravdu mění až se do sebe s Louisou postupně zamilují. Ale stačí tohle Willovi ke štěstí?

Na začátek bych ráda řekla, že toto je první kniha, u které mi opravdu dokázaly navlhnout oči. A já opravdu nejsem brečící typ. Četla jsem hodně knih, které mě dojaly, ale žádná ještě ne tolik. Na druhou stranu jsem se u knihy taky neuvěřitelně nasmála. A autorka, která dokáže tyto dvě naprosto rozdílné emoce dát do jedné knihy, je pro mě opravdu Autorka s velkým A.

Postava, která mi okamžitě přirostla k srdci, je Louisa. Já ji prostě žeru. Miluju její veselou povahu, lásku k rodině, její šíleně dokonalé módní výstřelky, našení naprosto pro vše a taky mi svým životem trošičku připomíná můj (a teď nevím, jestli je to dobře :D). Moc se mi líbí, jak se nevzdává co se Willa týče a bojuje do poslední chvíle. A mimochodem - miluju bumblebee tights! :D

A Will? No prostě.. toho jsem si taky oblíbila :) Já vím, že na začátku se choval dost hnusně a někdy mě trošku naštval, ale nějak jsem pro to jeho chování našla pochopení a fakt jsem si ho oblíbila. Celou knihu jsem měnila názor na jeho rozhodnutí. Nejdříve jsem byla přesně jako Louisa silně proti, ale když jsem dále četla jeho příběh a zjistila více podrobností o jeho předešlém životě, začala jsem ho nějakým způsobem chápat a více jsem se vžila do jeho situace, což mi trošku pomohlo smířit se s touto knihou.

Pokud chcete knihu, která vás rozesměje a rozesmutní zároveň, Než jsem tě poznala vám mohu doporučit všemi deseti. Já za sebe mohu říct, že mi tato kniha rozhodně dala mnoho.
Jak jistě víte, nedávno byl v kinech také film, který jsem si nemohla nechat ujít. Měla jsem velká očekávání a ta byla splněna více než dostatečně. Emilia Clarke a Sam Claflinm v hlavních rolích byli neskutečně dobří a přestože jsem věděla, co se ve filmu stane a jak to skončí, přesto se stal prvním filmem, který me dokázal rozbrečet.. Ale samzřejmě taky rozesmát :)

Komentáře (0)

kniha Než jsem tě poznala recenze