Neotřelý příběh

recenze

Přitažlivost planety Krypton (2022) 4 z 5 / Knihomolka97
Přitažlivost planety Krypton

Nenechte se zmást (jako já) tím názvem, který vybízí k tomu, že se jedná o sci-fi. Sci-fi to není.
Planeta Krypton je totiž virtuální prostor, kde si dopisují naši hlavní hrdinové Martin a Veronika.
Ze všeho nejdřív musím říct, že mě docela překvapil věkový rozdíl mezi nimi. Čekala jsem, že budou stejně nebo přibližně stejně staří a ono ne. Nicméně o to víc, to bylo zajímavější.
Ale zase ne, že by ten rozdíl byl moc velký, to ne..

Od začátku mě příběh vtáhl, byl originální, neotřelý. Vyprávěn v er-formě. I když tam občas byla hluchá místa, kde se nic moc nedělo, Jiří Mádl píše opravdu čtivě a jeho styl mi sedl.

Skoro vše bylo popsáno do detailu - prostředí Prahy, škola v Rakousku, kde Martin studoval, další krásná místa, pocity, emoce.. dokázala jsem se do příběhu naplno vžít.

Jedná se o relativně odpočinkový děj, ale s vážnějšími tématy, které autor postupně odhaluje. Veronika i Martin si prožili své.
Veroniky mi bylo nesmírně líto, nedokážu si představit být na jejím místě a dost mě to zasáhlo. Hlavně to, jak se k ní jistá osoba chovala.‍️

Závěr mě dojal a potěšil. Krásné zakončení, ve které jsem doufala!
Prvotina Jiřího Mádla stojí za přečtení a já ji můžu s klidním srdcem doporučit.