Ne příliš dokonalá chuť

recenze

Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela (2014) / Vendy 96
Dokonalá chuť aneb Jak sníst svého manžela

Úvodem - o čem kniha vlastně je?

Lizzie Prainová, která se živí pečením dortů, zabije svého manžela Jacoba. A protože chce Lizzie začít nový život, potřebuje se zbavit Jacobova těla, tak se rozhodne velmi nezvykle, ale zato prakticky - jednoduše Jacoba sní.

Můj názor - co se mi líbilo a nelíbilo?

Kniha mě zaujala svým velmi originálním námětem - není to romantika, ani žádní thriller či detektivka, ale přesto v knize jde hlavně o vaření a o vraždu manžela.

Na obálce knihy vám The Times slibuje "brilantní a doslovnou pitvu manželství". A o tom je opravdu celá kniha, nečekejte nic jiného. Ale já jsem právě čekala, že kniha bude mít něco víc - nějaký hlubší smysl, ale to jsem se mýlila. Opravdu je většina knihy o pojídání člověka.

Co se mi líbilo na této knize je to, že krásně ukazuje, že vrazi nejsou pouze nějací psychopati a blázni, ale že vrazi mohou být i "normální" lidé, do kterých bychom to neřekli, což si myslím, že takových knih není moc.

Knize bych vytkla, že se mi při některých pasážích dělalo až špatně a rozhodně vám nedoporučuji při četbě cokoliv jíst.

Ještě mě zklamalo, že se příběh téměř celou dobu točil kolem pojídání manžela a nebyl nijak rozvinutý, což jsem doufala, že bude.

Nejvíce se mi na knize líbí její zpracování. Rozhodně doporučuji se na ní kouknout v knihkupectví, takhle hezky zpracovaných knih dnes moc není.

Závěrem:

Dávám tři hvězdičky, protože (jak jsem již psala výše) byl příběh jen o pojídání člověka, na můj vkus někdy až moc podrobném.
Celkově to byla trochu zvrhlá "oddychovka", znovu si ji nejspíš nepřečtu.

Známým bych nedoporučila, ale doporučuji těm, co mají silnější žaludek, kapku
černého humoru a zaujal je popis knihy.