Mord v zámeckém hotelu

recenze

Příliš mnoho nevěst (2017) 4 z 5 / knihamouder
Příliš mnoho nevěst

Poly je mladá žena z rodu Berků z Ronova. Dává si do pořádku život po rozvodu s nevěrným manželem.
Nabídka na víkendový pobyt v zámeckém hotelu Lomec jí přijde vhod. Kamarádka Soňa totiž hodlá na Lomci uspořádat rozlučkovou dámskou jízdu. Ženy se skvěle baví, šampaňské teče proudem a hotelové procedury přináší odpočinek.
Na Lomci probíhá jedno z mnoha svatebních veselí. Radostnou atmosféru naruší vražda.
Zůstane u jedné mrtvoly? Je vrah jeden z hostů hotelu nebo do zámeckých prostor pronikl někdo zvenčí?

Poly vám odhalí své nepovedené manželství a život ve Vídni. Také nahlédnete do jejího rodokmenu a dozvíte se, co vlastní rod Berků na Moravě (samozřejmě jde o smyšlené osoby i prostředí).
V Lomci si budete užívat zámecké atmosféry. Poly vás provede nádherným parkem, kde se budou konat neskutečná pikniková posezení a romantická dostaveníčka. Překvapí vás chodníčky posypané okvětními lístky. V parku potkáte nejen šťastné novomanžele, ale narazíte i na mrtvolu.

Polyxena je zvědavá žena a zdá se, že chce záhadné vraždě přijít na kloub. Podaří se jí odhalit vraha a jeho motiv?

Detektivka je určena spíše ženám. Kniha se točí kolem plánování svateb a ženského klábosení.
Na romantickém místě, jakým Lomec dozajista je, se dočkáte nových milostných vzplanutí.

"Na svatbu, o které holky tolik mluvily, jsem se nakonec podívat nešla. Chápu, že pokud jde o obřad někoho, koho člověk zná, anebo je jako Soňa vzrušený o každé zmínce o svatbě, tak jde a okukuje ženicha i nevěstu."

Poly se rovněž vypraví na Poucheň ke svému otci. Mají spolu moc pěkný vztah. Otec je pro Poly skvělým posluchačem, rádcem a především velkou oporou.

S detektivkou - Příliš mnoho nevěst, vstoupíte do světa titulů a bohatých lidí. Nahlédnete do změti intrik a spletitých citových projevů postav ze zámeckého hotelu.

Autorka Helena Hardenová dokonale vykreslila prostředí. Při čtení se mi vybavily vzpomínky na letní návštěvy zámků a lenošení v zámeckých parcích.
Moravské ovzduší mi bylo stejně tak sympatické, jako hlavní postava Poly.

Vražedná zápletka byla celkem zajímavá. Polyxena pro mě představovala po řadě severských detektivek příjemnou změnu. Jde o klasickou českou detektivku. Jedná se o druhou knihu ze série Polyxena Berková.
Jednotlivé kapitoly jsou značeny datem a místem, kde se děj odehrává.
Obálka k příběhu sedí a je jedním z důvodů, proč jsem si knihu ke čtení zvolila.

Konec mi přišel strohý, více bych se zaměřila na vyšetřování, ať už policejní nebo Polyxeino. I tak knihu hodnotím jako celek velmi kladně.