Mezi láskou a nenávistí je tenká hranice

recenze

Odvážná volba (2022) 5 z 5 / Knihomolka97
Odvážná volba

Odvážná volba je historický román z prostředí Anglie a je v podstatě na způsob Romea a Julie. Máme tu dva znepřátelené rody, které proti sobě po staletí útočí, dělají si naschvály a podobně. Hlavní hrdinka Maddie je Montgomeryová a Gryff zase Davies. I oni se přirozeně od malička nesnášejí.
Teď už ale nejsou děti a uvědomují si, že mezi láskou a nenávistí je tenká hranice...

Tento příběh je přesně takový, jaký jsem doufala, že bude! Hate-love, enemies to lovers, zakázaná láska je opravdu parádní kombinace.
Mezi hrdiny to od začátku krásně jiskří, jejich škádlení a slovní přestřelky jsou osvěžující, vtipné, sarkastické, skvělé!
Tady od začátku samozřejmě víte, jak příběh skončí, ale jde o ten průběh sbližování a ten je zkrátka eňo ňuno.

Maddie je sympatická, tvrdohlavá a jen tak se nevzdá. Gryff si prožil svoje a stal se z něj muž, který ví, co chce a jde si za tím.

Nejde tu pouze o romantickou linku, ale objeví se také mírné napětí, které je určitě skvělé pro zpestření a "něco" navíc.

Odvážná volba je první díl série s názvem Nelítostní rivalové a já moc doufám, že budou přeloženy i další díly. Autorka totiž "naťukla" další dvě potenciální dvojice, jejichž příběhy mě vážně zajímají.