Město duchů a bojovníci v mezisveti.

recenze

Město duchů (2020) / Spuffy
Město duchů a bojovníci v mezisveti.
Další z knížek do jejíž věkové kategorie už nějakou tu chvilku nepatřím. Ale autorkou je Victoria Schwab, které se u mě řadí mezi zbožňované autory od přečtení její série Temnější tvář magie. Tudíž mě to opravdu lákalo i to i přes fakt, že se tam objevují duchové. Což nám už rozhodně napoví sám název. Kdo mě znáte, těmto tématům se raději vyhýbám, ale stejně jako u Devátého spolku od Leigh Bardugo jsem udělala výjimku a zcela jen kvůli autorovi.
Zde tedy na rozdíl od Devátého spolku to nebylo pro mě až tak moc strašidelný a děsivý. Má to zajímavý příběh i námět, jenž rozhodně obsahuje mnohá tajemství. A jelikož se jedná pouze o první díl všechna se nám tu rozhodně neodhalí. Hlavní hrdinka Cassidy se díky nehodně, při které skoro umře, dostává daru. Možnost vycítit duchy a přejít skrz závoj do jejich světa. S ní už od oné nehody je též připoután její nejlepší kamarád. Ale nenechte se zmýlit. Obyčejný rozhodně není, je totiž duchem a ona je jediná kdo ho vidí, nebo ne? K tomu přidejte rodiče, jež se nejen zabývají, ale i píšou knihy právě o paranormálních jevech. Co se stane, když přijmou nabídku na natáčení seriálu o nejstrašidelnějších městech. A sami v něm účinkovat? Co všechno skrývá jejich první zastávka v Edinburghu?
Celá kniha se četla naprosto snadno, děj šlapal a nebyla tam žádná místo pro nudu. Rozhodně jsem zde třeba nečekal narážky na Harryho Pottera, což mě opravdu pobavilo. Na konci nechyběl ani strhující závěr, přinesl nejen odpovědi, ale i mnoho další otázek. Pokud u nás vyjde pokračování, v což tajně doufám, určitě se do nej chystám pustit.

kniha Město duchů recenze