Manželský omyl

recenze

Manželský omyl (2014) 3 z 5 / Morsie
Manželský omyl

Poslední dobou je to na mých knižních tocích jak na houpačce. Jednou čtu drasťák v podobě Vraní dívky, potom populárně naučnou věc o vztazích, proložím to životopisem hudební legendy a nakonec tam střihnu nepříjemnou realitu z koncentráků. No jak se patří různorodost! A aby se náhodou nestalo, že do jednoho žánru zapadnu víc, tentokrát jsem se pustila do oddechového Manželského omylu.

Ono je to docela pochopitelné, tedy ne ta má zvrácená záliba ve střídání žánrů, ale to, že jsem se vrhla na Manželský omyl. Totiž je to třetí díl série Manželství s miliardáře, kde jsem ty dvě předchozí knížky sbodla na posezení. No, třetí není výjimkou.

Manželský omyl je o Corine Conteové, která se v předchozí knížce Manželská past objevila jako sestra hlavního protagonisti Michaela Conteho. A jelikož jsem si tuhle holku oblíbila, jsem ráda, že má vlastní knihu!

Inu, představte si, že jste už od svého docela útlého dětství zamilovaná do nejlepšího přítele svého bratra. A taky si představte, že potom, co už jste dávno dospěla, a vaše city se nezměnily, vás váš idol bere jen jako dítě a mladší sestru kamaráda. No není to na pěst?

No není, pokud nejste, to co já, ale i taková Corina už toho má všeho dost. Rozhodne se skončit marným plýtváním citů na Maxe a radši se vrhne na kariéru. Získala práci v bratrově firmě a začíná něco docela nového – otvírá se jí život a ona to přijímá.

Bohužel, nebo možná bohudík, se jejím šéfem a patronem stává její dávný idol Max.

Pracují bok po boku a Max si chtě-nechtě musí uvědomit, že Corina už dávno není malé dítě. Naopak, tu děsně přitažlivou mladou ženu nedokáže dostat z hlavy – i když moc dobře ví, že tudy vlak nejede.

Jenže, říkejte dvěma chemicky poblázněným lidem, že co je v domě, není pro mě. A zvlášť, když spolu odcestují na konferenci do Las Vegas, kde jsou konečně po dlouhé, napjaté době o samotě. Jak to asi dopadlo? No tak, jak by asi nikdo nečekal. Ráno přijela Carinina matka. A inu jak velí stará italská tradice, mladý pár se musí vzít.

Oba už tak nějak tuší, že to byl jen velký omyl.

No, nemůžu říct, že je to nějaké důmyslné dílo, které se na vždy vepíše do dějin literatury, na druhou stranu je to skvělé skoro letní čtení, které vás zabaví na jedno/dvě odpoledne. A co by člověk chtěl víc od knížky, která se jmenuje Manželský omyl?

Já jsem vlastně nadmíru spokojená. Totiž, moje očekávání bylo mile předčeno. Jak by se mohlo zdát, že je to jen lehký ženský román s trochou erotiky, tak děj a postavy nepostrádají hloubku a osobitost. Převážně pak ty postavy. Ty si vážně oblíbíte, protože ani náhodou nejsou ploché – jsou až moc živé a dokazují to na každé stránce.

Jak už jsem psala několikrát, příjemná, oddechová, přesto neplacatá a záživná, kniha, která je podle mého skromného soudu asi nejlepší z celé série. A to už má co do sebe.