Latte s příchutí lásky

recenze

Espressologie (2012) / Aracely
Latte s příchutí lásky
Kniha se mi líbila. Taková milá , čtivá oddechovka se spoustou kávy a romantiky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Originální nápad a námět , něco takového jsem četla poprvé. Zaujalo mne to a pobavilo. Jednu * stahuji za rychlý závěr. Brala bych více rozepsaný závěr , přece jen na něj čekáme celou knihu ... Nicméně závěr to byl hezký :-) Též chválím krásnou obálku a kolečka od hrnku s kávou na stránkách , byl to zajímavý nápad. Ze začátku jsem to chtěla utřít :-D Ale jde o zvyk.

Hlavní hrdinka se jmenuje Jane , je jí sedmnáct a během studia si přivydělává v kavárně jako baristka. Má zvláštní zálibu a tou je , si zapisovat do sešitu druhy kávy a kdo si jí dává , jeho charakteristiku.

Například :
,,Velké extra silné latte s odtučněným mlékem je Typický kafe pro nafoukanýho pitomce trpící nedostatkem sexu. Očekávej , že mu z pusy vypadnou samý pitomosti . Jakžtakž ucházející tělo , sneslo by trochu víc cvičení. Děsnej šatník. Teatrálně zírá na ženskou s umělýma prsama , která vchází dovnitř . Asi si ublíží jak se za ní kroutí ... "


Časem vytvoří teorii , podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. A náhodou zkusí dát dohromady pár , který se podle ní k sobě dokonale hodí a ono to vyjde. Chopí se iniciativy a spojí ještě další páry a slaví s tím obrovské úspěchy. Její šéf Derek si vymyslí , že v kavárně otevřou Espressologickou poradnu a bude dávat dohromady zákazníky . Stavá se z ní hvězda , každý si k ní chodí pro radu , ale najde taky nějakou lásku pro sebe ?

Musím říct, že ten nápad mne dostal. Párovat lidi podle toho jakou pijí kávu. Zajímalo by mne , jestli to opravdu sedělo , co druh kávy to správná charakteristika dotyčného ... No ale proč ne. Zase něco trochu jiného , originálního a docela jsem jí to i věřila ... :-)

Tak Jane ... Já piju kávu jen příležitostně a když už, tak mám ráda vanilkové latte se sojovým mlékem. . . Koho by si dohodila mně? :-D

Kdo chce nenáročnou oddechovku na jeden večer , tak doporučuji.

Pozor na to , jaké si dáváte kafe. Vždycky to něco znamená ...

Komentáře (15)

kniha Espressologie recenze

Aracely
19.02.2016

Boblenka : Děkuji za milý komentář , tak to jsem ráda :-) Já se přiznám moc kávová nejsem a když , tak si ji vychutnám spíše v kavárně :-)

Boblenka
19.02.2016

Díky za recenzi,nalákala mě k přečtení knihy
Já jsem kávově nevyhraněná :) Dle momentální chuti..

Samira
17.02.2016

Naučil mě ji pít až manžel :), dřív jsem pila jen presso s mlékem. Ale je výborná, orientální!

Aracely
17.02.2016

Atuin : Souhlasím. A knihu určitě doporučuji :-)

Aracely
17.02.2016

Marthas : Myslím , že to vůbec nic neznamená , knihu si užijete i tak ;-)

Aracely
17.02.2016

mac.martina : Já taky , akorát se sojovým mlékem.
Nebo novinku - latte z kokosového mléka :-)

Aracely
17.02.2016

Samira : Tak takový druh kávy slyším prvně :-D
Ano souhlasím, škoda toho rychlého konce , ale jinak nemám co bych vytkla :-)

Marthas
17.02.2016

To Atuin: Ano, ne vždy se zrdcadlí naše osobní preference k určitým pochutinám ve výběru knih...

1