Láska v Paříži

recenze

Srdcerváči. Kniha 3 (2020) / Vendea
Srdcerváči. Kniha 3

Charlie Spring si v minulých letech prožil ve škole peklo za to, že je gay. Proto se mu ani nesnilo, že by ho jeho nejlepší kamarád a sportovec Nick mohl mít taky rád. Teď je z nich oficiální pár. Přichází však další problémy - jak to říct ostatním? Co na to řekne veřejnost a jejich nejbližší? Na zamilovaný pár navíc čeká další zkouška - několikadenní výlet do Paříže, kde budou i jejich kamarádi...

Nedávno u nás vyšel již třetí díl grafického románu Srdcerváči z pera mladé autorky Alice Osemanové, který se odehrává ve stejném světě jako autorčin román Solitaire, a ve kterém jsou hlavními hrdiny vedlejší postavy ze Solitairu. Autorka má na svědomí jak příběh, tak i kresbu, která je sice jednoduchá, avšak velmi osobitá a neskutečně roztomilá. K příběhu se skvěle hodí.

Příběh se primárně zaměřuje na počátky vztahu Charlieho a Nicka, na jejich coming out a na to, jak to vezme jejich okolí. Kromě hledání vlastní identity jsou tu však zmíněny i další důležitá témata jako sebepoškozování, poruchy příjmu potravy a další.

Autorka se také nezaměřila pouze na lásku mezi dvěma chlapci, ale svůj prostor dostává i láska mezi ženami, transgender identita, bisexuální identita a další. Reprezentováno je tu tedy velmi široké spektrum osob, což je na jednu stranu hodně dobře, na druhou to není v rámci jedné školy až tak realistické (to ale ničemu nevadí, na realističnost tu stejně nikdo nekouká).

Stěžejním bodem celé knihy jsou především postavy, jejich postupný duševní vývoj a vztahy, které to ovlivňuje. Nejedná se pouze o ty romantické, ale také o přátelství a o vztahy rodinné. Vztah Nicka a Charlieho nemohu popsat jinak než rozkošné. Líbí se mi, jak se oba snaží naučit svěřovat se tomu druhému a navzájem se podpořit. Velký prostor dostaly i vedlejší romantické vztahy - ať už se jedná o Taru a Darcy, Taa a Elle či o učitele.

Srdcerváči jsou ideální knihou pro chvíle, kdy vám není úplně dobře a je vám smutno. Tahle série je možná až moc sluníčková, na druhou stranu je mi to úplně fuk. Ráda si přečtu další porci roztomilosti, protože tohle Srdcerváči prostě jsou. Jsem neskutečně ráda, že Alice píše stále další a další kapitoly, protože bych byla schopná to číst až do konce života. Snad to tak i dopadne!

Za poskytnutí recenzního výtisku děkuji Albatrosmedia.cz.

Celá recenze na:
vendeadreams.blogspot.cz


Srdcerváči. Kniha 3 Srdcerváči. Kniha 3 Alice Oseman

Charlie dřív ani ve snu nenapadlo, že by ho Nick mohl taky mít rád, ale teď spolu oficiálně chodí. Nick se dokonce odhodlal a pověděl o tom svojí mámě. Ale coming out není něco, co se stane jen jednou – ještě je tu Nickův starší b... více


Komentáře (0)

Přidat komentář