Knižní recenze od R

recenze

Všude kolem černý les (2016) 5 z 5 / Reniee
Všude kolem černý les

Ani v tomto případě mě tato autorka nezklamala. Jako první jsem od Ruth Ware četla „ženu z kajuty č. 10“, ale její první knihou je „Všude kolem černý les“, ke které jsem se dostala až teď.
Leonora, spisovatelka, a tak trochu samotářka, je pozvaná na víkendový rozlučkový večírek své bývalé nejlepší kamarádky Clare, se kterou se neviděla deset let. Váhá, jestli má jet, přeci již nejsou takovou dobu v kontaktu, proč jí zve? Tato otázka nedá hlavní hrdince chvilku klidu. Nakonec ji ale zvědavost přemůže, souhlasí a jede. Rozlučka se koná v extravagantním proskleném domě uprostřed lesa na anglickém venkově. Sejde se tam několik lidí, včetně Flo – Clařiny kamarádky, která rozlučku organizuje. Celý víkend se nese v takovém podivném duchu, rozporů a nezodpovězených otázek. Ne moc příjemnou atmosféru má hlavně na svědomí Flo, která se snaží, aby rozlučka její kamarádky byla ta nejlepší a nedej Bůh, aby jí někdo zkazil. Poslední noc se ale něco stane. Ale co? Leonora se probouzí v nemocnici, je celá pomlácená, od škrábanců a od modřin. Před pokojem stojí policie a baví se o vraždě…? Ale co se stalo? Lea si nic nepamatuje. Někdo umřel. Kdo umřel?
Příběh je poutavý a čtivý. Autorka se nás snaží do poslední chvíle zmást a svést na jinou stopu, ale i tak se mi podařilo uhodnout, kdo za tím asi tak stojí. Ono, když budete pořádně a poctivě číst text, tak pochopíte