Knižní recenze od R

recenze

Náhradní kluk (2017) / Reniee
Náhradní kluk

Young Adult romantický příběh, který mě upoutal v recenzích na youtube a také jsem si musela tuto knihu pořídit a přečíst. Kniha byla čtivá a zaujmula hned od začátku. Hlavní hrdinka Gia dostane kopačky od svého přítele přímo na parkovišti před plesem, kam spolu měli jít. Gia je nešťastná, protože kamarádky jí Bradleyho nevěřili a ona jej měla poprvé přivést a představit. V zoufalství se rozhodne oslovit kluka, kterého uvidí na parkovišti. Snaží se jej přesvědčit, aby šel na ples s ní a předstíral, že je její přítel, že je Bradley. Ten nakonec souhlasí a svou roli hraje vážně moc dobře. Gie tato lež vyjde, ale po této noci se do lží zamotává víc a víc a náhradní Bradley jí nejde z hlavy. Ale vždyť ani neví, jak se jmenuje a kde by ho měla hledat. Jak tohle všechno skončí? Příběh mě nenudil ani chviličku. Každá stránka se četla lehce a srozumitelně. Je to takové klidné, oddechové čtení, plné krásného mládí, prvních lásek z prostředí střední školy. Dokázala bych si tento příběh představit i zfilmovaný. Byl by to klasický středoškolský film pro teenagery, které mám mimochodem moc ráda, i když už patřím do úplně jiné věkové kategorie.
Tuto knihu doporučuji.