Knižní recenze od R

Tři hodiny v ZOO

Thriller
Autor: Gin Phillipsová
Nakladatelství Plus 2017

Thriller odehrávající se v zoologické zahradě. Matka se čtyřletým synem zde tráví svůj odpolední čas. Když ke konci provozní doby spěchají k východu, uslyší střelbu a uvidí...
Joan popadne syna a utíká s ním zpět do zahrady. Ještě, že ji tak dobře zná...Ukryjí se. V zahradě probíhá lov, lov na lidi. Za každou cenu musí ochránit svého syna, na ničem jiném nezáleží.
Osobně jsem od této knihy čekala více napětí a více akce. Příběh se vleče a ve dvou třetinách knihy se toho moc neodehrává. Víc než akce, tu je psychologický rozbor matky chránící své dítě, rozbor jejich vztahu a vyvíjející se situace. Čtenář zde nemá takový pocit, jako, že se opravdu něco děje. Vše je takové zamlžené a neurčité.
Samotná akce přichází až ke konci knihy, kde na posledních stranách vyvrcholí celý děj a pak rychle a náhle skončí.
Shrnutí knihy: Z psychologického hlediska - super, ale akce nic moc. Rozjezd děje trvá moc dlouho. V této knížce, dle mého názoru, jde především o vztah mezi Joan a Lincolnem, jejím synem. Důvěra mezi nimi, obětavost matky, empatie, láska a nebezpečí, které je obklopuje na každém rohu a které si malý Lincoln, zas až tak úplně neuvědomuje.
Co vše je matka ochotna pro své dítě udělat?
Lehké a psychologické čtení pro všechny matky a nejenom ty.