Knižní recenze od R

recenze

Podivuhodný život osamělého pošťáka (2017) 5 z 5 / Reniee
Podivuhodný život osamělého pošťáka

Skvělé a naprosto nečekané rozuzlení a závěr příběhu. Očekávala jsem od knihy úplně něco jiného, prostě zamilovaný román, jeden z mnoha, ale není tomu tak. Tahle knížka mě fakt dostala.
Mladý, osamělý a ostýchavý pošťák Bilodo, navzdory listovnímu tajemství, které by měl dodržovat a ctít, otevírá lidem dopisy. Jeho život se změní ve chvíli, kdy otevře dopis od jisté Segoléne, adresovaný muži jménem Gaston Grandpré. Korespondence se nese v duchu poezie japonských básní, zvané Haiky. Bilodo si dopisy kopíruje, archivuje a již si svůj život bez nich nedokáže představit. Když Grandprého srazí auto, rozhodne se jej Bilodo zastoupit.
Knížka je úzká, kraťoučká, přečte se velice rychle. Je i moc hezky balená v zasouvacím pouzdře, který je navržen jako dopisní obálka. Zpočátku jsem si myslela, že hlavní hrdina je jen nějaký zoufalec či psychopat, který se hrabe lidem v poště, ale jakmile se začtete, vaše mínění se změní a vůbec celý příběh je na úplně jiné úrovni, dalo by se říci-duchovní úrovni, než si budete myslet a představovat.
Závěr knihy je nečekaný a pro mě osobně i ne moc pochopitelný. Je to takové záhadné a musíte o tom pořád přemýšlet. Nečekejte románek z Harlequinky, tahle knížka je na úplně jiné úrovni.
Kniha se mi moc líbila a určitě ji moc doporučuji