Knižní recenze od R

recenze

Příšerná teta (2015) / Reniee
Příšerná teta

Knihu napsal anglický komik, herec, spisovatel a scénárista David Williams. Kniha je určena pro děti, tomu odpovídají větší písmena v textu a plno obrázků. I když je knížka poměrně tlustá, tak se přečte docela rychle, protože obrázků je v ní opravdu mnoho, tím se nám tedy text podstatně zužuje, ale pro lepší představivost dětí, jsou obrázky úžasné.
Příběh je humorný, pro děti, ale v částech asi ne moc veselý, připomíná spíš detektivku, i když vlastně s dobrým koncem.
Stella Saxbyová, 12letá dívka, by měla po svých rodičích, kteří náhle zemřeli, zdědit veliké rodinné panství Saxby Hall, s čímž se nechce její teta Alberta smířit. Vždy chtěla, aby Saxby Hall patřilo jí, a tak je rozhodnutá udělat vše, aby jej dostala. Kor po tom, co prohrála všechny své peníze v její nejoblíbenější hře, a to v blechách. Stella se ale nechce vzdát, a je rozhodnutá panství po rodičích před tetou ochránit. Naštěstí na to Stella nebude sama, ale bude mít skvělého pomocníka.
Svého pomocníka má i teta Alberta, a tím je veliká sněžná sova, která plní vše, co Albertě na očích vidí. Stella to nebude mít jednoduché a kdo nakonec vyhraje?
Osobně jsem čekala od knihy víc, ale je to má první přečtená kniha od tohoto autora, tak uvidím, jestli ty další budou lepší. Obálka knihy je moc pěkná a stejně tak i vazba, díky níž se knížka dobře drží a čte. Svým vzhledem mě kniha vlastně nalákala, líbila se mi, a proto jsem si ji koupila.