Knižní recenze od R

recenze

Jedna z vás (2017) / Reniee
Jedna z vás

Luboš Panda je booktuber a zakladatel klubu českých booktuberů. Osobně jej neznám, ale už před nějakým časem jsem zaregistrovala jeho knižní videa a knižní výzvy, do kterých jsem se také zapojila. Tudíž mi neuniklo, když Luboš představil svou prvotinu, knihu s názvem \"JEDNA Z VÁS\". Kniha je označena jako kniha pro ženy, respektive pro ženy kolem třicítky. \"Přesně pro mě\", říkala jsem si. Byla jsem hodně zvědavá a knihu jsem si u Luboše objednala. Nechtěla jsem elektronickou verzi, papír je prostě papír a já se s knihou musím pomazlit a musím jí cítit. Hned jak mi přišla, a přišla mi i s pěkným osobním podpisem, začetla jsem se do ní.Příběh vypráví o Heleně, ženě, které je kolem 30 let. Žije v Praze a pracuje jako sekretářka v jedné velké společnosti. Kniha zachycuje život obyčejné ženy, její vztahy, práci, rodinu a různé až někdy dost komické situace, do kterých se může dostat kdokoliv z nás. Osobně jsem se v Heleně dost našla. Helena mi byla sympatická, je opravdická a na nic si nehraje. Je to prostě příběh o obyčejné ženě, s obyčejným životem a s obyčejnými starostmi. Příběh je reálný. Je prostě takovým, jakým život opravdu je. Nečekejte žádné scifi či přesládlou romantiku. Obyčejný příběh, pro obyčejné ženy, u kterého se ale i dost nasmějete a u některých situacích si řeknete "to jsem přesně já" nebo "přesně to se mi stalo" nebo "ano, tak podobně to mám i já". Takže pokud si chcete odpočinout od detektivek, psychothrillerů, či nereálných romantických příběhů, přečtěte si příběh o skutečné ženě, žijící ve skutečném světě. Odpočinete si, pobavíte se a po přečtení se budete těšit na další pokračování, které pro nás Panda určitě připravuje.
Obálka knížky se mi moc líbí. Je jednoduchá, výstižná a poutavá. Stejně tak i rozměr a velikost knížky. Je tak akorát do ruky a příjemně se drží a čte. Mám z ní velkou radost a tímto přeji Lubošovi hodně spokojených čtenářů, jako jsem já a mnoho štěstí a sil při psaní dalšího pokračování.