Když se životní nepřátelé spojí....

recenze

Sny andělů a chimér (2017) 5 z 5 / simi28
Sny andělů a chimér

Série: Kost přání
Název : Sny andělů a chimér
Žánr : Young adult fantasy
Rok vydání : 2017
Počet stran : 516

Z prvních dvou dílů Dcera kostí a dýmu a Dny krve a hvězdného třpytu jsem byla nadšená, a proto jsem k této knize měla velká očekávání.

Příběh začíná na Zemi, kde je všude hrozný zmatek a během pár minut se stala katastrofa. Ač překrásní, tak nebezpeční andělé přiletěli na Zem, aby získali lidské zbraně. Jejich vůdcem je krutý Jael, kterému post krále omylem zajistil Akiva, když zavraždil minulého krále Jorama, Jaelova bratra.

Akiva a Liraz jsou zdrceni ze smrti svého bratra Hazaela a i když to umí skrývat, před očima mají jediné, pomstu. Jak oni, tak i chiméry s Karou, Zuzanou a Mikem ví, že to sami nezvládnou. A tak se po spoustu letech z andělů a chimér stanou spojenci a vydají se na výpravu do města, kde vyrůstala Karou ve svém minulém životě jako Madrigal.

Již první díl si mě podmanil svým neotřelým stylem psaním a ani zde tomu nebylo jinak. Hodně lidí říká, že vzhledem k ději je zde až moc stránek. Mně to ale naopak vůbec nevadilo, protože jsem nechtěla, aby tak skvělá trilogie tak rychle skončila.

Také zde proběhla veliká změna osobnosti u Liraz. V prvním díle byla lehkomyslná, chladná a toužila jen po krveprolití.
Teď je však zlomená a postrádá svého milovaného bratra Hazaela. Postupně odhaluje svojí pravou tvář, která se celé ty roky skrývala za maskou tvrdého bojovníka.

Karou a Akiva mi přišli již ze začátku této knižní série jako skvělý pár. Hodili se k sobě a jejich vzájemný vztah jsem jim přála. Přeci jen si kvůli němu ledacos vytrpěli.

K mým nejoblíbenějším postavám patří nadále optimistická, veselá, ale zároveň drsná a neústupná Zuzana. Také jsem měla ráda Ziriho. Byl na Karou hodný, i když ona mu jeho lásku neopětovala a brala ho jako kamaráda.

Kost přání je jedna z mála sérií, která se po dlouhé době přidává k mým srdcovkám. Je škoda, že u nás není tolik populární a o vydání posledního dílu se dlouho debatovalo.
Jedná se totiž o kvalitní fantasy trilogii, kterou všem vřele doporučuji.