Kdo si počká...

recenze

Počkám na tebe (2014) / DSpi
Kdo si počká...
Knížku Počkám na tebe přečtete, ani nebudete vědět jak. Proč? Avery není zrovna tradiční hrdinka. Nečekejte nevýraznou studentku, která se na pvní pohled zamiluje do největšího krasavce na celé univerzitě, a celou dobu řeší, jak ho získat.

Naopak. Úmyslně si vybrala univerzitu tisíce kilometrů vzdálenou od rodného města. Utíkala. Utíkala před anonymními maily, telefonáty, vlastními rodiči, před příšerným zážitkem, kterého se jen tak nezbaví. Nechtěla být středem pozornosti, neměla v úmyslu najít si kluka. Ale člověk míní a život mění. Hned na první hodinu jde pozdě a po cestě se doslova srazí s nejhezčím klukem ve škole. Nebere ho na zřetel. Nevnímá jeho podezřelou péči a příliš častou přítomnost a ve svém životě. Ona má tajemství, on má tajemství. A nakonec Cama akceptuje aspoň jako svého kamaráda. Cam to ale nevzdá. A Averyno tajemství jí dostihne i tak daleko od rodiny.

Hledáte-li četbu, u které si odpočinete, je volba knížky Počkám na tebe ideální. Ano, počítejte s tím, že se potkáte s mnohými klišé, která k tomuto tématu neodmyslitelně patří. Na druhou stranu vaši pozornost udrží vtipné dialogy a občasné nečekané situace, do kterých se hlavní hrdinové dostávají. Sympatické na knize je, že je vyprávěna ich-formou, a to z pohledu Avery.

A ten zmiňovaný příšerný zážitek? Autorka J. Lynn si dala hodně záležet, aby čtenářky této new adultky napínala až do samého konce. Takže to, co Avery prožila, když jí bylo 14, vyplyne na povrch až v téměř samém závěru knihy.

J. Lynn se rozhodla rozepsat osudy jednotlivých postav do zvláštních knih. Na ten Camův příběh si ale musíme počkat do února příštího roku.

Komentáře (0)

kniha Počkám na tebe recenze