Napětí i romantika. Stará dobrá Amanda Quick

recenze

Podivné zásnuby (2014) / DSpi
Napětí i romantika. Stará dobrá Amanda Quick
Amity a Benedict. Svérázná mladá žena a hrdina se šrámem na duši. Podivné zásnuby Amandy Quick zavedou své čtenáře do Londýna před cca 200 lety a nabídnou několik dějových linek, které se zároveň doplňují. Především jde o příjemně čtivý detektivní příběh začínající náhodným setkáním mladé cestovatelky Amity Doncastrové a vědce Benedicta Stanbridge karibském ostrově St. Clare. Tehdy vážně zraněný Benedict požádal Amity, aby v případě jeho smrti doručila důležitý dopis jeho strýci žijícímu v Londýně.

Autorka do knihy zapracovala tři dějové linky. V první řadě sledujeme napadení Amity vyšinutým vrahem přezdívaným Ženich. Člověk nečeká, že bude unesen na londýnské ulici za denního světla, avšak Amity jen stěží vyvázne, když je vhozena do kočáru mužem v černé masce držícím ostrý předmět. Zločinec jí šeptá do ucha ty nejodpornější posměšky a výhrůžky. Jeho přezdívka nebyla zvolena náhodně. Ženich unáší ženy, které se nějakým způsobem provinily vůči tehdejšímu společenskému řádu a soužití mezi mužem a ženou. A protože se Londýnem velmi rychle rozšířila fáma o vztahu Benedicta a Amity, Ženich zaútočil i na ni. Zachrání ji jen její rychlé uvažování a tajná zbraň. A protože je to žena protřelá zkušenostmi a nic nenechá jen tak, rozjíždí pátrání na vlastní pěst. Pomocníky v pátrání jí byli jak její sestra Penny, tak Benedict a mladý inspektor Logan.

Dále sledujeme Benedictovo pátrání po ruském agentovi, který se snaží získat tajný plán na solární pohon a baterii, který Benecit získal právě na ostrově St. Claire, a předat ho ruské vládě.

A v neposlední řadě nesmí chybět ani romantická linka. Aby Amity s Benecitem byli co nejvíce věrohodní při svém pátrání po Ženichovi, fingují své zasnoubení. Tato malá lež jim otevírá dveře do společnosti, kam by se samostatně nedostali. A tak po celou dobu obou pátrání sledujeme, zda se tato milostná lež změní ve skutečnost.

Amanda Quick opět nezklamala. Nabízí tajemnou zápletku, které přimíchala dynamičnost, napětí i špetku romantiky. A vše zasadila do podmanivého Londýna devatenáctého století.

Komentáře (0)

kniha Podivné zásnuby recenze