Láska na exotický způsob

recenze

Láska po mexicku (2014) 4 z 5 / DSpi
Láska po mexicku

Lásku po mexicku jsem volila jako „víkendovku“. Tipla jsem jí na knížku, u které se dobře relaxuje. Čekala jsem nenáročný příběh o tajemném cizinci, zlomeném srdci a logicky následné nechuti k mužům. Nemýlila jsem se, přesto mě knížka mile překvapila.

Karolína doslova utekla z jednoho vztahu na Slovensku do daleké Ameriky. Žila si poměrně klidným životem do té doby, než narazila na okouzlujícího Mexičana Miguela. Miloval ji, zbožňoval ji, chtěl jí vlastnit. Ale z nehynoucí lásky se vyklubalo domácí násilí, Karolínin útěk zpět na Slovensko.
Její rodiče ji nepřijali zrovna s nadšením, obzvláště když zjistili, že je Karolína ve čtvrtém měsíci těhotenství. Místo otevřené náruče plné útěchy si Karolína hledala nové útočiště, klepala se strachy, jestli jí Miguel hledá. A ačkoli nevěděl, že pochází ze Slovenska, obávala se, že jednoho dne se objeví u jejích dveří.
Právě díky hledání nového bydlení vstoupil do Karolínina života nový muž...

Svižný příběh, který se zdá být tuctový, ale něčím vás dostane. Ani jedna stránka není nudná. A když se dostanete tak deset stránek před konec knížky, jste přesvědčeni o šťastném konci, neuvěříte, co se náhle odehrává a že má celá story během několika málo stran opravdu skončit.

Slovenská autorka knížky Ivana Onriová si na konci opravdu pohrála s city svých čtenářek a napínala je až do poslední stránky. Možná právě pro tento um je Ivana velice oblíbená na svém rodném Slovensku.