Kdo jsi bez viny, hoď první kamenem

recenze

Seznam mrtvých (2016) 5 z 5 / Channach
Seznam mrtvých

„Otočila jsem se zpátky k autu a natáhla se po klice. Sotva jsem se jí dotkla konečky prstů, najednou mi vlasy na spánku ovanul teplý vzduch.
To bylo jediné varování.
Všechny instinkty v těle se mi okamžitě probudily, křičely na mě, ale bylo pozdě. Na ústech mi přistála dlaň.“

Mám takový pocit, že Jennifer L. Armentrout se musela držet zuby nehty, aby zůstala ve vodách young adult žánru. Páni. Můžu s klidným srdcem říct, že kniha má v sobě víc sexuálního napětí než valná většina červených knihoven či erotických románů. Možná proto, že když je vám –náct, hormony v těle pracují jako divé. Z eroticky nabitého očekávání mezi postavami se mi tajil dech. A to už je mi –cet nějakou dobu. Zároveň se jedná o skvěle napsaný thriller, kde není nouzi o napětí, akci a velké překvapení.

Skvělá atmosféra, čtivý jazyk, humor. Děsiví klaunové. Nikdy jsem tuto divnou fobii nechápala, ale začínám jí přicházet na kloub. Fuj. Pomalu se odkrývá nejen současný příběh, ale i děsivá minulost. A mně ukápla slza a měla jsem husí kůži. Děti opravdu dokážou být zlé. Na konci vás čeká velké překvapení. V jednu chvíli jsem si říkala: „Chachá, uhodla jsem.“ Ale nevěděla jsem proč. Netušila jsem, že celou dobu se mi autorka směje pod vousy. A pak přišlo… víte co, přečtěte si to sami.

„Proboha, neměla jsem ponětí, proč ho přirovnávám k nějakému princi z disneyovek ani proč jsem ho zastavila. Musím přestat tak moc číst. Ale chtěla jsem ho pozvat dál a posadit se vedle něj. Toužila jsem nějak dohnat ty ztracené roky.
Navíc to byl fakt rajcovní pohádkový princ.“

S hlavní hrdinou – Ellou – jsem se prakticky ihned ztotožnila. Stránky ubíhaly jedna báseň a já jsem se třásla strachy, bojovala o přežití a toužila po Jensenovi. Mimochodem, mám takový dojem, že autorka je velkou fanynkou seriálu Supernatural, jako já. Sledovat bratry Winchesterovy je oblíbeným koníčkem mým i Elliným. Zároveň pojmenovala hlavního hrdinu a Ellina prince Jensen. A hádejte kdo zvárňuje Deana Winchestera? Jensen Ackles.

Autorka se zabývá i poněkud vážnějšími tématy jako jsou šikana, ženská síla a sebeobrana dívek. Já zastávám její názor, že sebeobrana by se měla vyučovat na školách. Jedna hodina v průběhu studia na škole děvčatům nestačí. K čemu je vám výmyk, kdybyste se někdy potřebovaly ubránit? Pepřák věčně nosit nemůžete.

Doporučuji k přečtením milovníkům detektivek, thrillerů, young adult žánru a romantiky. Nic z toho v knize nechybí. Čte se jedna báseň. Četla jsem ji dokonce i během biatlonového závodu. A to už je co říct.

Channach
07.12.2016

Děkuji, jsem moc ráda. Jestli nemáte ráda klauny, bát se budete. Já měla nahnáno. Autorka pracuje skvěle s napětím. I flirtováním. :-) Knihu si určitě přečtěte, je skvělá.

A u mě na blogu probíhá soutěž o 4 knihy. ;-) http://www.channach.com/predvanocni-soutez/

alzbeta4340
07.12.2016

Opět pěkná recenze, která navnadí ke čtení. Už se těším, jen doufám, že se nebudu muset moc bát. Nemám ráda klauny....