Kde hvězdy stále září

recenze

Kde hvězdy stále září (2014) / Knihomolka Nell
Kde hvězdy stále září

Sedmnáctiletá Callie doposud žila naprosto odlišným životem něž její vrstevníci. Už několik let je se svojí matkou neustále na útěku. Její matka má ale poruchu osobnosti a jednou, když kvůli její paranoie znovu odjíždějí je zastavují policisté a zjišťují, že na jejich autě je kradená značka. Calliina matka je zadržena a samotnou Callie vyzvedne její otec s tím, že bude žít u něj a jeho přítelkyně. Po tolika letech, kdy se vůbec neviděli to ani jeden nemá lehké, ale Callie zjišťuje, že její táta není tak hrozný, jak si myslela, a postupně objevuje krásy klidného, mladého a především bezpečného života.

Tento příběh mě naprosto pohltil. Během dvou dnů jsem ji doslova zhltla jedním soustem. Dokázala mě úžasně odreagovat a především mi poskytla možnost dozvědět se o jednom nádherném, byť smyšleném, příběhu.

Jedná se samozřejmě spíše o čtení pro dívky, romantika je zde v pozadí, ale především stojí za zmínku krása života a lidských vztahů. Na jednu stranu je kniha chvílemi strašně smutná, ale pořád převažuje nádhera rodiny, přátelství, lásky a důvěry, která mezi nejbližšími musí být.

Vůbec není snadné odpoutat se od minulosti a přizpůsobit se životu, nad kterým vůbec nemáme kontrolu a nevíme, jak ho žít. Callie byla najednou "hozena do vody" a přestože to bylo s dobrým úmyslem, nelze jen tak na všechno zapomenout, zbavit se předsudků a žít podle standartní normy.

Hlavní hrdinku jsem si zamilovala. Ačkoliv vedla sexuální život už od svých 13 let, byla drzá a nechtěla věřit otci, který se jí snažil poskytnout i modré z nebe, byla mi sympatická. Málo v které knize jsem si uvědomovala takový vývoj hlavní postavy jako tady. Callie, ať prožila cokoliv, přes znásilňování po neuvěřitelný hlad a zklamání, je pořád hodná dívka s dobrým srdcem.

Opravdu jsem byla po přečtení hrozně nadšená. K Kde hvězdy stále září se určitě budu jednou vracet, protože to je kniha, která vážně pohladí po duši a donutí vás přemýšlet nad vlastním životem.

Mimochodem, ta obálka je naprosto božská!