Jednou musí vyjít slunce

recenze

Aspoň trochu normální (2015) 4 z 5 / monushka
Aspoň trochu normální

Ačkoliv mezi mé oblíbené čtivo patří náročnější literatura, i matka na mateřské dovolené si občas potřebuje ulevit a alespoň prostřednictvím nějakého romantického příběhu si na chvíli pročistit hlavu. Do mého hledáčku se dostala kniha Aspoň trochu normální od spisovatelky Trish Dollerové.

Dobře jsem udělala, když jsem sáhla po této knize. Oceňuji to, že Dollerová bravurně zvládla napsat příběh, který je vyprávěn osobou mužského pohlaví. Není tak časté, aby se spisovatelky vyžívaly v roli muže. Dle mého názoru se jí to podařilo na výbornou, dokázala vystihnout i typické mužské myšlení.

Jmenuje se Travis, je to mariňák a právě dostal volno, aby si alespoň na pár dní pročistil hlavu. Ale kdo by si odpočinul, když vám vlastní brácha přebral přítelkyni a přivlastnil si vaše auto. Váš vlastní otec, díky jehož velkému jménu jste neustále ovlivňováni v normálním životě, není tak férový a upřímný k vaší matce tak, jak si ona zasluhuje. A do toho všeho kamarád Charlie, který je všude. Charlie je nejen v Travisových snech, ale Travis ho vidí i za běžných situací. Což však není možné, protože Charlie padl v boji…

Travis má všeho po krk - všech lidí kolem sebe, kvůli kterým se musí přetvařovat a dělat, jak je na tom světě báječně. Ale bylo by špatné, kdyby jednou nevyšlo slunce a obloha se nerozzářila. A Travisovo nebe se začne pomalu, ale jistě projasňovat, když se seznámí s Harper Grayovou. Ale vydrží zářit slunce nebo přijde nějaká pořádná bouřka?

Knihy menšího počtu stran jsou ne vždy tak důvěryhodné, protože ne vždy je v nich popsán příběh, který má hlavu a patu. Aspoň trochu normální patří ale do těch světlých výjimek. Je sice pravda, že se autorka mohla více rozepsat, ale to, co nám tímto příběhem se stále aktuálním tématem války chtěla povědět, pověděla.

Já jsem si u tohoto příběhu odpočinula, zavzpomínala na první lásky a i poplakala. Tak třeba ještě nepatřím úplně do starého železa.

Nakladatelství: CooBoo
Rok vydání: 2015