Hra: vítězství se platí ( recenze Erilian - Střípky hvězd)

recenze

Střípky hvězd (2014) 2 z 5 / Marthas
Střípky hvězd

Fínka nemiluje nic tak jako adrenalin a vzrušení, kam až ji tato zábava dovede, se dozvíte v tomto již třetím a posledním dílu série Erilian z pera mladé české autorky Terezy Janišové...

Zkušenost:
Kniha mě ze začátku vůbec nebavila. Důkazem je, že po přečtení prvních dvou kapitol, jsem byla schopná ji nechat měsíc odpočívat na poličce... Následně jsem ji ale dorazila za jeden den.:)

Postavy:
Fínia Entelai - Ze všech tří generací, o kterých série pojednává, mi nakonec nepřišla ani jako nejoblíbenější ani jako nejneoblíbenější - zlatý střed
Orian Arkandel Perelian - vztah k hlavní hrdince nebudu pitvat, příliš bych prozradila z děje ale dá se říct, že je "složitý", ale jeho posedlost sváděním se mi ani za mák nelíbila
Edrik Résian - moje bezkonkurenčně nejoblíbenější postava, i přes to přese všechno
Merlia Jasper - k této "bárbíně" mám pouze zprostředkovaný vztah skrz Fínku, sama jsem si na ni názor neudělala
Zerafian - gryf
Leir - vzpomínka na toho, jež zaplatil

Klady a zápory:
Knize se nedá upřít jistá čtivost, vypravěčský talent autorky přímo prýští z každé řádky, zajímavý námět ale ten konec ve stylu ufo, ještě k tomu více méně useknutý (otevřený), s minimální šancí dalšího dílu... Dost mě udivil a nevím, mám- li říct, že zklamal... Spíše mi to přišlo postavené na hlavu... Za mne dva půl hvězdy, a jelikož se bohužel musí zaokrouhlovat ohodnotím ji dvěmi...

Musím ale uznat, že v rámci toho, co si pamatuju z předchozích dílů, a toho moc není, děj souhlasil. Opět ale více otázek než odpovědí. Nemluvě o té spoustě tiskařských chyb ke konci knihy, když zaplatím celou tu "palbu", čekala bych pečlivěji odvedenou tiskařskou a korektorksou práci...

Otázka pro čtenáře: Vypravili byste se znovu do ulic Erilianu?
(Můžete zodpovědět v komentu, pokud jste přečetli všechny tři díly)

PS: Původně jsem recenzi vkládala do blogů, ale to mi neprošlo, následně mi jí bylo líto a tak vyjímečně "po konci kariéry" recenzenta
ji házím do recenzí, jak říkám neměla jsem to srdce ji smazat, když jsem se s ní už psala.