Fiktivní příběh inspirovaný zmizením Agathy Christie

recenze

Vražda manželů Marstonových (2022) 4 z 5 / Knihomolka97
Vražda manželů Marstonových

Vražda manželů Marstonových je fiktivní příběh inspirovaný životem, hlavně zmizením Agathy Christie, které dodnes vyvolává řadu otázek.
Samotný příběh je ovšem vyprávěn Nan - milenkou manžela Agathy a velká část knihy je o ní, o jejím životě, její minulosti.. I přes to všechno, čím si prošla, si mé sympatie moc nezískala. Chápala jsem ji, bylo mi jí líto, ale..

Ze začátku mi chvíli trvalo se začíst, po pár stranách však zvítězila zvědavost a touha číst dál, protože to bylo čím dál zajímavější. Prolínala se přítomnost s minulostí a postupně vycházely najevo skutečnosti, které jsem nečekala. Ani ve snu by mě nenapadlo, jakou spojitost vražda manželů se vším má. Samozřejmě vše dávalo dokonalý smysl, vše do sebe zapadalo. Skvěle promyšlené do detailu.
Autorka si s příběhem tak pohrála, že jsem měla pocit, jakoby se tak vše skutečně odehrálo.

Krásně popsané prostředí, atmosféra a život v první polovině 20. století. Nechtěla bych v té době žít jako žena.

Nechyběly smutné momenty i části, které mě naštvaly až znechutily.
Stejně mi ale v hlavě zůstala jedna otázka, nejsem si úplně jistá, k jaké pravdě se přiklonit. :)
Od knihy jsem dostala něco trochu jiného, než jsem čekala. Jsem ale určitě spokojená a knihu doporučuji.