Druhá

recenze

Tá druhá (2012) 5 z 5 / Safienka
Tá druhá

Další titul od již známé slovenské autorky je tu. Stejně jako u předchozích děl ho můžeme zařadit do žánru romantiky. Když bych se měla zamyslet na tím, proč jsem sáhla zrovna po této knize, řekla bych, že je to z důvodu čtivosti, svižnosti děje a velkému motivačnímu náboji, který nese.
Autorka nám představuje dvě hlavní hrdinky, dalo by se říci, že sokyně, přesto je to pouhý klam. Alena je oddaná manželka, matka dvou dětí a nadšená zahrádkářka. Svého muže Roberta miluje nade vše a nedokáže si bez něj svůj život představit. Bohužel již od začátku máme pocit, že s ním není všechno vpořádku a vlastně je nám naproto jasné, kam nás chce autorka dovést ještě dřív, než to napíše do řádků.
Daniela je mladá, krásná a hlavně milenka zmíněného muže. Zpočátku je postavena do role nevděčné, kdy má na očích posazené růžové brýle. Po několika stranách, kdy se s ní seznamuje víc, nám je jasné, že je to v skrytu duše velice citlivý a krásný člověk.
Dalo by se říci, že děje následné jsou očekávané a nás nemůže nic překvapit. Z vlastního pohledu jsou hrdinové, v tomto případě hrdinky zamotány do vztahů, které jim hodně dávají, ale na druhou stranu i hodně berou. Je nám podána situace, kdy zjišťujeme, že jedinému, komu můžeme věřit, jsme jen my sami. Postupně je přidáváno několik vedlejších postav, které nám míchají s emocemi a které si máme možnost zamilovat. Při čtení určitých pozitivních pasáží jsem byla vždy příjemně namotivována a z celého příběhu jsem cítila velkou naději a jakési poslání a zprávu všem ženám..
Na díla od Táni Keleové-Vasilkové se nejde netěšit. V tomto případě nám zaručuje opět chvíle poklidu, kdy konečně nemusíme řešit svůj život, ale můžeme v klidu domova a tepla krbu sledovat ten, který prožívá úplně někdo jiný.

Tá druhá Tá druhá Táňa Keleová-Vasilková

Manželka a milenka. Manželka je presvedčená, že ich manželstvu nič nechýba, jediným tieňom spoločného života je, že Róbert býva v práci príliš dlho a na rodinu mu zostávajú len omrvinky času. Daniela verí, že Róbert sa čoskoro ... více