Dohoda

recenze

Dohoda (2023) 5 z 5 / beatrica4102
Dohoda

DANIELLE HARTOVÁ - DOHODA

Zbožňujem príbehy, ktoré sa odohrávajú v New Yorku. To mesto je moja srdcovka. Kniha mi teda hneď bola sympatická

Nikdy som nepochopila bohatých ľudí a tu mám na mysli extrémne bohatých. Žijú si svôj vlastný (osamelý- česť výnimkám) život zatvorený v zlatej klietke, ktorú chránia aj cez mŕtvoly. Chamtivosť a bezcharakterné správanie... Nemôžu nikomu dôverovať, lebo nikdy si nemôžu byť istí, kto ich ľúbi naozaj a kto len ich peniaze.

Čo všetko by ste boli ochotní obetovať alebo spraviť pre peniaze?!

Nadya je mladá vysokoškoláčka, v láske sa sklamala a tak ani nerozmýšlala nad vzťahom. Chráni svoje srdce pred ďaľším sklamaním. Predošlý vzťah sa jej skončil kvôli tomu, že sa s partnerom nechcela vyspať. Žije s otcom a dvomi sestrami. S rodinou boli nútení žiť skromnejšie, lebo otcova firma zbankrotovala.

Ian je jediný synáčik bohatého podnikateľa. Od malička bol vychovaný tak, že jedného dňa prevezme otcove impérium. Žiadna láska, pochopenie a krásne zážitky.

"Človek musí byť na lásku pripravený."

Ako sa týto dvaja stretnú? Vďaka ich drahých" oteckov, ktorí sa dohodli na ich manželstve(čistý stredovek). Tým, že Ianov otec odkúpi od nich zbankrotovanú firmu a znova postaví na nohy.

Aké podmienky môžu byť v dohodnotum manželstve? Čo všetko je v tej dohode?

Čo ma veľmi zarazilo, že Nadya veľmi nebojovala za seba. Veľmi ľahko prijala čo jej otec rozkázal a išla bývať k budúcemu manželovi. Ako ubiehali aj jej dni, ani ich nespomínala. Mne jej rodina absolútne nebola sympatická. Na konci by som im vedela aj napľuť do tváre, keď sa už dostali k zásnubám. Ich správanie ma šokovalo (nevdačníci).

Prijala by som trošku viac rozobrať tie rodinné vzťahy.

Ale poďme k našim holubičkám! Ian mi bol veľmi sympatický. Snažil sa byť rebel, ale nie vždy mu to išlo. Keď prekonali prvé bariéry boli veľmi milujúca dvojica. Sexuálne napätie priam iskrilo medzi nimi. Čo sa mi absolútne nepáčilo a Nadya mi hlboko klesla v očiach bolo to, keď si myslela, že ho Ian podvádza hneď si začala s dvoma chlapmi. Pfff...

Kniha sa čítala extrémne rýchlo. Kebyže nemusím skoro vstávať, dám ju za jednu noc. (Aj tak som ju čítala do tretej rána, lebo som ju nevedela položiť)
Bola plná humoru, čo si veľmi cením. Je to dokonalá oddychovka!

Hneď sa pustím aj do druhej časti, nakoľko táto časť sa skončila v tom najlepšom.

Dohoda Dohoda Danielle Hartová

Kultový román kráľovnej slovenského Wattpadu prichádza na knižný trh. Dvojdielny román Dohoda zaznamenal na platforme Wattpad viac ako MILIÓN čítaní! Vitajte vo svete newyorskej smotánky! Rodinná firma je blízko krachu a otec... více