Dívka z 6E

recenze

Dívka z 6E (2014) 4 z 5 / Morsie
Dívka z 6E

Když jsem se teď nedávno vydala se svým čerstvě uzdraveným kotníkem na krátkou procházku, nenapadlo mě, že se budu vracet s knihou. Kecám, namířila jsem si to přímo ke knihkupectví. Co jsem ale vážně nečekala, bylo, jaká knížka si získá mou pozornost.

Vskutku, erotické romány nejsou šálkem mého nejoblíbenějšího kakaa, jenže Dívka z 6E mě čímsi dostala. Předně tedy obálkou – ta je bezkonkurenční a v knihkupectví mi ihned padla do oka – a pak taky chytře sepsanou anotací. Erotický román? No, nic moc, ale erotický román, kde je hlavní postavou slečna obsedantně posedlá vražděním? Tak to stěží můžu prošvihnout!
A tak jsem dala zase jednou na intuici a domů ze své rehabilitační procházky jsem se vracela s provokativně rudou knihou v podpaží.

Deanna Maddenová je tak trochu divná. Má obavy z mezilidských interakcí a dost často myslí na zabíjení a krev. Možná v tom má prsty její matka a dětství, které si Deanna prožila a možná je to prostě jen dědičné. Jednoduše ani sama Deanna neví, do jaké míry je to trauma a do jaké její přirozená povaha. To ale není podstatné! Důležité je jen to, že v jejím okolí lidé nejsou v bezpečí.

Proto se tahle atraktivní jedenadvacítka před třemi lety rozhodla k radikálnímu kroku. Potom, co ukojila svůj vražedný chtíč, se zamkla na osmdesáti metrech čtverečních svého bytu 6E a začala nový život. Život Jessicy Reillyové.

Jessice je devatenáct a na živobytí si vydělává poskytováním virtuálního sexu – docela lukrativní job. Svléká se před webkamerou, a svým klientům plní všechna jejich tajná přání – a že se tam často najedou pořádní úchyláci. Žije stereotypně, podle jednoduchých přesných pravidel, která Deanně pomáhají zvládat její fantazie a tužby.

Už tři roky se nikoho nedotkla. Což je dobře.

A jistě by to tak zůstalo i nadále – být Jessicou a hrát to divadlo Deanně nanejvýš vyhovovalo – kdyby nebylo jednoho všetečného poslíčka. Tím je Jeremy – přitažlivý to mládenec – který Deanně nosí balíčky s potřebami pro její uzamčený život. Od pasty na zuby, přes jídlo až po dráždivé oblečky. To všechno Jeremy obstarává a díky tomu Deanna nemusí mezi lidi.

Jenže Jeremy svou zaměstnavatelku nikdy neviděl a to mu nedělá dobře – zvlášť když se doslechl, že je Deanna sexy. A tak když k ní jednoho dne dorazí a její dveře nejsou zamčené, po chvilce zaváhání vstoupí. Blbec.

Nicméně s Jeremym by se Deanna vypořádala a zase by pokračovala ve svém dobrovolném vězení – nebýt té sedmileté holky. Annie zmizela a jsou toho plné zprávy. A Deanna ví, kdo za tím je.

Jako Jessica zná totiž spoustu tajných fantazií svých klientů a jeden z klientů fantazíroval o Annie.

A tak se Deanna ocitá před těžkou volbou. Má zůstat v bezpečí svého bytu a nevystavovat se pokušení, nebo má udělat něco dobrého a jako bonus ukojit svůj hlad po krvi?

Asi ani nemusím říkat, s jakou vervou jsem otáčela stránky! Tohle je vážně chuťovka. To prostředí kybersexu, fetišů a sexuálních zvráceností – no síla! A pak je tu samozřejmě charakter Deanny, Dextera v ženském provedení!

Sakra, já bych si ten svůj instinkt měla nechat pozlatit – a pak patentovat.

Upřímně, nenapadlo by mě, že by mohl být erotický román tak skvělým thrillerem. Užila jsem si to, rozšířila jsem si obzory co se livechatů týká, a zamilovala jsem si Deannu. Ona je prostě úžasná! A zdaleka není tak špatná, jak si myslí.

Vražedné a sexy – co víc si přát?