Co nesmíte vědět (lepší nevědět)

recenze

Co nesmíte vědět! (2012) / RenataP
Co nesmíte vědět!

Chvílemi jsem opravdu měla pocit, že co nesmíte vědět, je někdy lepší nevědět. Ano... je to hodně o přemýšlení, s tím souhlasím se všemi čtenáři, od kterých jsem si přečetla názor. Tohle je totiž jedna z knih, která je pro mě tak zvláštní a silná, že jsem okamžitě po přečtení začala hledat i názory jiných, kteří ji už četli. A v podstatě se shodujeme.
Informací tu je neskutečně mnoho a shrnují v základu fungování ekonomiky, zdravotnictví, mega výdělečné farmacie, válek, nepříjemné pravdy tu vyplouvají i o kvalitě potravin a v podstatě o neudržitelnosti takového množství lidí na Zemi - a to všechno vlastně už tušíme. Nebo víme, jen se to tutlá....

Jen roky ukáží, kolik z toho bude pravda, a kolik ne.
Ale obávám se, že autor tu opravdu hodně uhodil hřebíček na hlavičku, jak je to ostatně jeho dobrým zvykem i v jiných titulech.

Možná bych raději, kdyby vše bylo více rozepsáno a ozdrojováno.
Možná jsem rozmazlená knihami B. Kurase (ty vřele doporučuji k podobným tématům také), ale v tomto se čtenáři také shodují. Je to takové povrchní konstatování faktů, i když i pro mě občas něco šlo velmi do hloubky. Nazvala bych tuto knihu základní učebnicí toho, jak to na světě chodí.
A i to je pro mě silná káva a pro mnohé další čtenáře taky.
Přemýšlet o souvislostech nás nutí téměř na každém řádku a já se těším na druhý díl!
Třeba bude více do hloubky - víte, ono kdyby všechno bylo naservírováno najednou, možná by to bylo nestravitelné.
Ale to už každý musí posoudit sám.
Renata

jamajka99
23.08.2021

Kniha CO NESMÍTE VĚDĚT lze stáhnout z internetových stránek v pdf. Rozhodně stojí za přečtení. Pro začátek si přečtěte na stránku 288-9. V recenzi je napsáno "...Jen roky ukáží, kolik z toho bude pravda, a kolik ne..." Obávám se, že už se to začíná naplňovat.