Čmeláci v srdci

recenze

Čmeláci v srdci (2015) 5 z 5 / Marselle
Čmeláci v srdci

Lena je třicetiletá mladá žena, která se má za týden vdávat. Přípravy na svatbu jsou v plném proudu, ale začínají se objevovat drobné problémy, jako, že dým při grilování by mohl poškodit omítku budovy a tak jim památkáři grilování nepovolí. Krásné prstýnky dělané na zakázku se asi také nestihnou, protože zlatník vložil krásný diamant do Simonova prstenu, místo do prstenu určeného pro Lenu. Takovéto drobné pohromy jsou na dennodenním pořádku, než dojde k té největší, a tou je, když Simon řekne Leně, že si ji nemůže vzít, protože už půl roku miluje jinou ženu.
Leně se hroutí svět a utápí se v slzách. Nic ji nevychází. Nemá povolání o kterém sní, navíc ji opustil muž, kterého si chtěla vzít. Také kvůli hloupé chybě ve své práci, dostává okamžitou výpověď.
Kdo by si myslel, že už ji nic horšího nemůže potkat, tak je na velkém omylu. Lena totiž není taková ta běžná žena, která by s lehkostí proplula životem, naopak je tou, které se smůla, starosti a věčné trapasy lepí nejen na paty.
Co všechno Lena ve svém životě zažívá je opravdu síla, a to má ještě kamaráda Bena, který si velice libuje v tom, dělat si z ní v jednom kuse legrácky. Na jednu stranu se zdá, že vedle sebe nemůžou být ani pět minut, aby se neškádlili, a nebo nehádali, a na druhou stranu si řeknete, jaký by spolu tvořily pěkný pár.
Lena se rozhodne, že celý svůj život změní a začne znovu a lépe. Hledá nové zaměstnání i případného přítele, ale není to pro ni nic lehkého. Prozatím se jí podaří sehnat ne příliš dobře placené místo v malém antikvariátu, který vlastní Otto Jansen. Během dnů se snaží malý antikvariát trochu zkrášlit, a zároveň blíže poznat jeho majitele, který má velice smutný život a Lena se rozhodne mu pomoci.

Co všechno se během jednoho roku může změnit? Dokáže Lena najít tolik vytoužené povolání svých snů, a muže se kterým bude chtít strávit zbytek života? A co Otto? Bude na konci svého života trochu šťastný? Během příběhu si každý uvědomí, že spousta věcí v našem životě je zbytečných, a že máme být vděční za to, co máme.
Čmeláci v srdci je prima oddechové čtení se spoustou vtipných komentářů. Lenu i její přátele jsem si velice brzy oblíbila a celou knihu jsem přímo hltala.